::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Amityville Horror

::
REŻYSERIA::
Andrew Douglas

::SCENARIUSZ::
Scott Kosar, Sheldon Turner

::MUZYKA::
Steve Jablonsky

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Rachel Nichols
Jason Padgett
Jesse James
Philip Baker Hall
Kurt E. Soderling
Chloe Moretz
Jimmy Bennett
Ryan Reynolds
Melissa George
Sean Skowronski

José Taitano

::PLUSY::
+ Świetnie dobrane lokacje
+ Posiada specyficzny klimat
+ Muzyka, gra aktorów, efekty specjalne

::MINUSY::
- Przypomina bardziej thriller niż horror

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


AMITYVILLE HORROR (REMAKE)

 

Szczęśliwa rodzina wprowadza się do pięknego domu, nie zdając sobie sprawy z dokonanego tam czynu - morderstwa. Już pierwszego dnia słychać dziwne szumy, które przybierają na sile z każdym dniem. Zaczynają dziać się dziwne rzeczy, których nie można normalnie wytłumaczyć. Każdy następny dzień jest coraz gorszy, zwiastuje prawdziwy koszmar jaki rozegra się w tym domu...

Historie z nawiedzonymi domami znane są od lat, jednak ta opowieść wydarzyła się naprawdę. Jest to remake kultowego horroru, który trafił na rynek w 1979 roku. Już od samego początku akcja filmu rozkręca się z minuty na minutę, nie ma jakiś większych przestojów, wszystko jest tak zrobione, żeby nie nudziło widza. Film trzyma w napięciu prawie przez cały czas. Postawiono tutaj na mroczny klimat, a nie na krwawe jatki. Przyznam się, że remake podobał mi się bardziej od pierwowzoru.

Film posiada swój niepowtarzalny klimat, który tworzy muzyka wraz z efektami specjalnymi. Dzięki bardzo dobrej ścieżce dźwiękowej, nie raz można się przestraszyć. Tak samo jest z efektami specjalnymi, są one świetnie wykonane, więc nie raz przestraszą widza. Gra aktorów jest bardzo przekonywująca.

Podsumowując: "The Amityville Horror" jest bardzo dobrym remakem, czasami przewyższający pierwowzór. Wszystko tutaj stoi na wysokim poziomie, dlatego nie można się przyczepić do większości rzeczy, które składają się na film. Polecam go wszystkim, którzy jeszcze go nie oglądali i oczywiście fanom serii.
 


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::