::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Anakonda

::
REŻYSERIA::
Luis Llosa

::SCENARIUSZ::
 Hans Bauer
Jim Cash


::MUZYKA::
 Randy Edelman

::ROK::
1997

::CZAS TRWANIA::
89 min.

::OBSADA::
Jennifer Lopez
Ice Cube
Jon Voight
Eric Stoltz
Jonathan Hyde
Owen Wilson
Kari Wuhrer
Vincent Castellanos
Danny Trejo
Frank Welker

::PLUSY::
+ Efekty specjalne stoją na świetnym poziomie
+ Praca kamer
+ Doborowa obsada
+ Film jest tajemniczy, jednak do czasu

::MINUSY::
- Małe niedociągnięcia w wykonaniu
- Widać, że wąż jest stworzony przez komputer

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ANACONDA

 

Anakonda to największy z żyjących dziś węży. Poluje na ptaki i małe ssaki, które żerują koło rzeki. Owija się wokół ciała ofiary, dusi ją, a następnie w całości połyka. Może się również zdarzyć, że owy wąż może połknąć człowieka. Taką możliwość mieliśmy przyjemność oglądać w filmie pod tytułem "Anaconda" Luisa Llosa  z 1997 roku, wyprodukowanym przez Columbia Tristar. Jest to wysoko budżetowy film, w którym występują dość znane postacie takie jak: Jennifer Lopez ( Terri Flores ), Ice Cube ( kinematograf ), Eric Stoltz ( naukowiec ), Jon Voight, Vincent Castellanos.

Grupka dokumentalistów przybywa do amazońskiej dżungli, by odnaleźć i zrobić materiał o plemieniu, które tu żyje. Po wynajęciu łodzi wyruszają na polowania na swój najlepszy materiał. Jednak po drodze wyławiają człowieka, który okazuje się być łowcą węży. Mężczyzna ma swoje plany i nie pozwoli zawrócić ekipie. Dochodzi do buntu na łajbie i nie ma już odwrotu. Muszą oni stawić czoła gigantycznemu wężowi, który nie pozwoli nikomu z tego cało wyjść...

Film jest dobry. Jego strona techniczna, czyli efekty specjalne stoją na świetnym poziomie jak np.:  w jednej ze scen, podczas skoku mężczyzny z wodospadu, anakonda jak sprężynka łapie swoją ofiarę, owijając się wokół niej, zabija ją. Nie każdy film jest doskonale zrobiony, również i ten. Są pewne  niedociągnięcia w wykonaniu, widoczne w wielu scenach.  Węże są mało realistyczne. Gołym okiem widać, że są stworzone przez komputer a nie przez naturę. Gra aktorów jest dobra. Dużym plusem jest praca kamer, która co po chwile zmienia swoje położenie. Film jest tajemniczy, jednak do czasu, gdy pojawia się wąż o monstrualnych wymiarach. Film polecam miłośnikom wszelkiego rodzaju gigantycznych stworów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 

 

 


AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::