::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Prima Aprilis

::
REŻYSERIA::
Fred Walton

::SCENARIUSZ::
Danilo Bach

::MUZYKA::
Charles Bernstein

::ROK::
1986

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Lloyd Berry
Tom Heaton
Thomas F. Wilson
Clayton Rohner
Leah Pinsent
Griffin O'Neal
Deborah Goodrich
Amy Steel
Ken Olandt
Deborah Foreman
Jay Baker

::PLUSY::
+ Kolejny dobry slasher
+ Fabuła
+ Świetna muzyka, gra aktorska i efekty specjalne
+ Film jest nieprzewidywalny do końca
+ Trzymający w napięciu klimat

::MINUSY::
- Brak scen morderstw
- Film czasami nudzi

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


APRIL FOOL'S DAY

 

Grupka zżytych ze sobą przyjaciół zostaje zaproszona przez jedna ze swoich koleżanek na wyspę należącą do jej rodziców. Mają oni tam spędzić upragnione wakacje, na które czekali bardzo długo. Tuż przed samym dobiciem do portu zostaje ranny jeden z przyjaciół, który jak najszybciej zostaje zabrany do szpitala. Humor reszty grupy poprawia widok willi gdzie będą mieszkać. Całą atmosferę podkręca uroczysta kolacja. Jednak pobyt na wyspie, który miał być jedną wielką imprezą przeistacza się w piekło…

Fabuła typowa dla slashera. Na wyspę przyjeżdżają młodzi ludzie chcący się zabawić, a tu nagle nie wiadomo skąd zaczyna grasować morderca. Już dobrze to znamy z innych filmów, takiego jak na przykład „Friday The 13th” czy innych slasherów. Choć może tutaj jest jedna nowość, możemy zobaczyć twarz i poczynania mordercy, które czasami nas miło zaskakują. Akcja „April Fool’s Day” nie jest stała, są takie momenty, które nieźle nas nudzą, a są i takie, które podnoszą adrenalinę podczas oglądania. Bardzo zaskakująca jest końcówka filmu, która może zdenerwować widza po jej obejrzeniu.

Efekty specjalne stoją na dobrym poziomie, jednak mam tutaj małe zastrzeżenie, co do nich. Wszystko jest dobrze, lecz dlaczego nie pokazują scen z morderstwami to trochę pogarsza ten film. Niezwykły a zarazem specyficzny klimat tworzy muzyka, która nieźle wtapia się w wydarzenia na ekranie. Gra aktorów stoi na bardzo dobrym poziomie.

"April Fool’s Day" jest dość zaskakującym filmem z powodu dobrej akcji i bardzo dziwnego a zarazem nieprzewidywalnego rozstrzygnięcia. Gra aktorów i efekty specjalne stoją na średnim poziomie. Zaś muzyka jest wykonana jak najbardziej profesjonalnie. Polecam „April Fool’s Day” ludziom, którzy lubią nieprzewidywalne rozstrzygnięcia całej historii.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 

 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::