::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

August Underground's Mordum

::
REŻYSERIA::
Jerami Cruise, Killjoy

::SCENARIUSZ::
Jerami Cruise, Killjoy


::MUZYKA::
 ???
 

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
77 min.

::OBSADA::
Cristie Whiles,
Fred Vogel,
Michael T. Schneider,
Jerami Cruise,
Killjoy,
'M.' Kadath.

::PLUSY::
+ Stanowczość obrazu
+ Nieład fabularny
+ Technika wykonania


::MINUSY::
- Film nie dla każdego…

::OCENA FILMU::
5/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


AUGUST UNDERGROUND’S MORDUM

 

Dwudziesty pierwszy wiek zaowocował produkcjami amatorskimi, ewentualnie przytłaczającymi techniką wykonania i fabułą. Zdarzają się jednak prowokacje filmowe, które zostały pozbawione jakichkolwiek elementów fabularnych mimo to tworzą zbeletryzowany zapis zdarzeń, który przedstawia historię malwersacji seksualnej, masochizmu, homoseksualizmu oraz turpizmu.

Uważam, że August Underground Mordum jest najbardziej oryginalnym a zarazem ujemnym obrazem filmowym, który kiedykolwiek powstał. Trudno mi cokolwiek napisać o tej produkcji, ponieważ jest pozbawiona treści, jedynym atutem jest doskonałość prezentowanych wydarzeń oraz temat cierpienia obszernie przedstawiony. Film kręcony domową kamerą pozbawiony jest głębszych kolorów, brak podkładu muzycznego jest dosyć ciekawym rozwiązaniem, potęgującym poczucie grozy, która w pewnych momentach nawet egzaltuje widza.

Treść filmu traktuje o igraszkach seksualnych osób, których nie przedstawiono, pozostawiono wszelką anonimowość postaci oraz miejsc w których odbywa się akcja. Film wręcz poraża autentyzmem wydarzeń, wszelkie gwałty, morderstwa, zabawa zwłokami są dokładnie sfilmowane, nie pomijają żadnych szczegółów. Dzieło obfituje również w nagość ludzkiego ciała, fascynacje seksualną oraz w przemoc. Wszelkim wydarzeniom towarzyszy niesamowita sceneria pomieszczeń użytkowych, braków i piwnic, które stają się niezwykłym dopełnieniem obrazu. Na uwagę zasługuje również gra aktorów, których zachowanie przed obiektywem kamery wypada nad wyraz przekonywująco. Film składa się z luźno powiązanych scen, twórcy położyli wyjątkowy nacisk na chaotyczność zdarzeń, dzięki czemu widz popada w coraz większy szok.

Uważam tą produkcję za udaną, nie chcę porównywać ją z wcześniejszymi obrazami o podobnej tematyce, ponieważ co do tego gatunku kinematografii staram się sięgać rzadko. Mimo wszystko dla miłośników gore oraz wszelkich anomalii seksualnych obraz Freda Vogela stanie się prawdziwym przebojem. Co do reszty widzów… Trudno cokolwiek powiedzieć, zatem decyzje co do wyboru tej pozycji pozostawiam wam…


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: REQUIEM

 
     
 ::GALERIA::