::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Wiklinowy Koszyk 3

::
REŻYSERIA::
Frank Henenlotter

::SCENARIUSZ::
Frank Henenlotter

::MUZYKA::
Joe Renzetti

::ROK::
1992

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Kevin Van Hentenryck
Annie Ross
Gil Roper
Dan Biggers
Jim O'Doherty
Tina Louise Hilbert
Carla Morrell
Carmen Morrell
Jackson Faw
Jim Grimshaw
Tim Warle

::PLUSY::
+ Klimat
+ Fabuła
+ Dobrze skomponowana muzyka

::MINUSY::
- Kiepska gra aktorów
- Bardzo słabe efekty specjalne
- Niestała akcja
- Bardzo kiepski i nudny początek

::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BASKET CASE 3

 

Duana w napadzie szału złącza ponownie siebie i swojego brata. Jednak przechodzą oni ponowną operację rozłączenia. Duan zostaje odizolowany od grupy dziwolągów.  Ruth postanawia wyjechać do swojego starego przyjaciela, który pomoże im w odebraniu porodu. Dzięki jego pomocy wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak pewnego dnia zastępcy szeryfa wkradają się do domu. Zabijają matkę nowo narodzonych dzieci i porywają niemowlaki. Wszystkie mutanty wypowiadają po raz kolejny wojnę ludziom...

Trzecia i jak na razie ostatnia część "Bascet Case" jest bezpośrednią kontynuacją filmu opowiadającego o losach Duana i jego zmutowanego brata. Znowu mamy przyjemność zobaczyć dużą ilość mutantów, którzy ponownie przeciwstawiają się zwykłym ludziom. Chcą oni tylko normalnie żyć, a nie być ciągle obserwowani i dręczeni prze innych od siebie. Dlatego kto będzie chciał wejść w ich życie zniszczą.

Pamiętamy, że pod koniec drugiej części brat Duana odbył stosunek z podobną do siebie istotą, a teraz czeka na swoje potomstwo, które odziedziczy po nim jego zdolności. Też, że producenci wpadli na wymyślenie takiego motywu, to zasługuje na pochwałę. Jednak przy porodzie okazuje się, że nie jest to tylko jedno dziecko, ale aż dwanaścioro. Nie zabraknie tutaj także komicznych scen, w których można się nieźle uśmiać. Jedną z zabawniejszych jest scena, w której cały autobus mutantów jedzie i śpiewa. Bardzo komicznie to wygląda.

Akcja filmu jest bardzo zróżnicowana, na ogół można zobaczyć nudne sceny, tylko czasami dochodzi do jakieś zbrodni. Końcówka "Basket Case 3" jest najlepsza, przepełniona dobrymi scenami. Po raz pierwszy widzimy, że brat Duana miewa sny, które przedstawiają jego samego i ładne nagie kobiety.

Muzyka jest dobrze wykonana, to ona tworzy klimat, który jest mroczny, a zarazem komediowy. Dobrze łączy się z akcją, świetnie odwzorowuje to co dzieje się na ekranie. Efekty specjalne dopiero pod sam koniec dają o sobie znać, że w ogóle istnieją. Gra aktorska stoi na słabym poziomie.

"Basket Case 3" jest ostatnią częścią przygód Duana i jego brata. Okazała się ona najgorsza z całej serii. Jednak warta jest oglądnięcia, ponieważ można zobaczyć tutaj dużo innych elementów niż w poprzednikach. Polecam go wszystkim fanom serii, a także ludziom, którzy jeszcze nie widzieli tego filmu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::