::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Czarne Święta

::
REŻYSERIA::
Bob Clark

::SCENARIUSZ::
Roy Moore

::MUZYKA::
Carl Zittrer

::ROK::
1974

::CZAS TRWANIA::
98 min.

::OBSADA::
Olivia Hussey
Keir Dullea
Margot Kidder
John Saxon
Marian Waldman
Andrea Martin
James Edmond
Doug McGrath
Art Hindle
Lynne Griffin
Robert Warner

::PLUSY::
+ Fabuła
+ Bardzo realistyczne sceny morderstw
+ Czas i miejsce akcji
+ Muzyka
+ Gra aktorów
+ Z czasem akcja przybiera na wartości

::MINUSY::
- Bardzo mała ilość efektów specjalnych
- Po pierwszej scenie zabójstwa następuje dość długi nudny okres

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BLACK CHRISTMAS

 

Grupka dziewczyn spędza razem święta Bożego Narodzenia w akademiku. Podczas imprezy otrzymują dziwny telefon, który staje się początkiem serii makabrycznych morderstw. Początkowo morderca zabija jedną dziewczynę, która zostaje obiektem poszukiwań. Sprawa zgłoszona zostaje na policję, jednak ta nie jest w stanie nic zdziałać. Ostateczna rozgrywka rozstrzygnie się pomiędzy mordercą a dziewczynami...

Black Christmas” jest dość nietypowym filmem, ponieważ czas akcji rozgrywa się w święta Bożego Narodzenia. Jest to chyba jedyny film o tych świętach. Już od samego początku akcja nabiera tempa, a z czasem przybiera na wartości. „Black Christmas” pokazuje czarny scenariusz świąt, które mogły by  wydarzyć się naprawdę. Akcje w filmie, nie są wyolbrzymione. Pokazane są w taki sposób, by widz miał poczucie realizmu.

Całą atmosferę podkręca bardzo dobrze zrobiona muzyka, wprowadza nas w mroczny klimat filmu. Sprawia, że od początku do końca trzyma widza w napięciu i nie pozwala się nudzić. Dzięki niej czas oglądania nie przedłuża się w nieskończoność, lecz upływa bardzo szybko. No cóż film nie obfituje w efekty specjalne, jest ich bardzo mało, lecz wystarczająco by sklecić film w jedną dobrą całość. Gra aktorów zasługuje na uznanie, większość zagrała na dobrym poziomie, lecz jak w każdym filmie znajdą się osoby, które wszystko psują. Ale nie wygląda to najgorzej.

„Black Christmas” to przykład na to jak mogą wyglądać koszmarne święta, gdzie zamiast radości i miłości jest strach i śmierć. Polecam,  ten film wszystkim na nudne świąteczne wieczory. Jest to obowiązkowa pozycja każdego fana horrorów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 


 


AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::