::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Blade - Wieczny Łowca

::
REŻYSERIA::
Stephen Norrington

::SCENARIUSZ::
David S. Goyer


::MUZYKA::
Mark Isham

::ROK::
1999

::CZAS TRWANIA::
120 min.

::OBSADA::
Wesley Snipes
Stephen Dorff
Kris Kristofferson
N'Bushe Wright
Donal Logue
Udo Kier
Arly Jover
Traci Lords
Kevin Patrick Walls
Tim Guinee
Sanaa Lathan

::PLUSY::
+ Bardzo dobry pomysł na film
+ Posiada specyficzny klimat
+ Bardzo dobra muzyka
+ Świetna gra aktorów
+ Fabuła
+ Bardzo dobre efekty specjalne

::MINUSY::
-  Za dużo elementów filmu akcji

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BLADE

 

W 1967 roku w Stanach Zjednoczonych umiera kobieta ugryziona przez wampira, jednak przed śmiercią wydaje na świat dziecko. Po trzydziestu latach Blade wypowiada wojnę wampirom, musi on znaleźć winowajcę śmierci swojej matki. Wraz z Whistlerem szukają gniazd gdzie zalęgły się wampiry, by wszystkich wybić…

Postać Blada powstała już w 1973 roku, jako drugoplanowy bohater komiksu „Grobowiec Draculi”. Wkrótce wydawnictwo uczyniło go głównym bohaterem nowej serii komiksów „Blade And Deacon Frost”. Peter Frankfurt zafascynowany opowieściami o wampirach postanowił nakręcić o tym film. Jak widać „Blade” osiągnął wieli sukces na całym świecie. Charakterystyczna postać „chodzącego za dnia” jest wszędzie rozpoznawana. Blade różnił się od innych wampirów, miał niesamowitą siłę, nie działało na niego słońce a co najważniejsze był nieśmiertelny. Film charakteryzuje się duża ilość akcji, która z czasem rozkręca się na całego, czasami przekształcając „Blade” w film akcji a nie horror.

Film posiada świetne efekty specjalne, które po raz pierwszy możemy zobaczyć w tym filmie, są typowe i charakterystyczne dla „Blade”. Wszystkie sceny  nakręcane są bardzo dobrą ścieżką dźwiękową. Gra aktorów stoi na bardzo dobrym poziomie. Jednym z lepszych aktorów występujących w tym filmie jest Wesley Snipes, który wcielił się w postać Blade.

„Blade” jest jednym z lepszych ekranizacji o wampirach. Efekty specjalne, muzyka i gra aktorów stoją na bardzo dobrym poziomie. Film polecam wszystkim, którzy lubią takie historie a także tym, który jeszcze go nie widzieli.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 


 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::