::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Blade - Wieczny Łowca 2

::
REŻYSERIA::
Guillermo del Toro

::SCENARIUSZ::
David S. Goyer, Guillermo del Toro

::MUZYKA::
Marco Beltrami

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
116 min.

::OBSADA::
Wesley Snipes
Kris Kristofferson
Ron Perlman
Luke Goss
Leonor Varela
Matt Schulze
Norman Reedus
Donnie Yen
Danny John-Jules
Daz Crawford
Thomas Kretschmann
Karel Roden

::PLUSY::
+ Bardzo dobre efekty specjalne
+ Film jest świetnie zrealizowany
+ Klimat, fabuła

::MINUSY::
- Więcej filmu akcji niż horroru
- W małym stopniu gra aktorów

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BLADE 2

 

Blade jest pół człowiekiem pół wampirem, chce się pozbyć krwiożerczych bestii w zemście za śmierć swojej matki oraz za to, że musi pić krew, by żyć. Odnajduje swojego towarzysza, którego porwały wampiry, torturowały i omal nie zamieniły w jednego ze swoich psów. Podczas kolejnej obławy oraz doskonałej walki  okazuje się, że ówcześni wrogowie Blade’a proszą go o pomoc. Powstał kolejny gatunek wampirów, który jest bardziej niebezpieczny. Blade wraz z nowymi kompanami musi jak najszybciej zwalczyć powstały gatunek...

Film został wyprodukowany przez wytwórnię filmową "Nationwide". "Blade 2" ujrzał światło dzienne 22 Marca 2002 roku. Oprócz tego, że film zaliczany jest do gatunku horroru, to można go jeszcze przyporządkować do filmu akcji (wszystkie sceny walk, które zadziwiają nas swym niesamowicie szybkim tempem). Wyreżyserowania podjął się Guillermo Del Toro, a wyprodukował go sam Wesley Snipes, który sam gra główną rolę "chodzącego za dnia". Dystrybutorem filmu była New Line Cinema.

Film jest bardzo dobrze zrealizowany. Można zauważyć poprawę w wykonaniu efektów specjalnych. Charakteryzacja nowego gatunku wampirów przypomina raczej niektóre stwory z filmu "Z Archiwum-X", podobni są bardziej do kosmitów niż do krwiożerczych bestii. Zdziwiło mnie to, że najgorszy wróg Blade'a poprosił go o pomoc, a on mu nie odmówił. Jednak nie jest on głupcem, bo zawsze jest ubezpieczony na każdą możliwą sytuację. Film jest warty obejrzenia nawet dla samych efektów specjalnych czy szybkiej akcji. Gra aktorów stoi na dobrym poziomie, choć niektórych można było by skrytykować, ale widać, że się starali. Zawrotne tempo akcji. Zadziwiające jest to, że wampiry lubią techno, ja bardziej przypisywałabym im Metal albo Death Metal.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 


 AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::