SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

BLOOD AND CHOCOLATE 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Krew Jak Czekolada

::REŻYSERIA::
Katja von Garnier

::SCENARIUSZ::
Ehren Kruger,
 Christopher Landon

::MUZYKA::
Johnny Klimek

::OBSADA::
Ron Perlman, James LeGros, Connie Britton...

::KRAJ::
USA

::ROK::
2007

::CZAS TRWANIA::
98 min.


 
 

"Krew Jak Czekolada" to historia młodej dziewczyny o imieniu Vivian. Poznajemy ją dopiero, gdy kończy dziewiętnaście lat. Jest to normalna osoba, pracująca u ciotki w cukierni. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze rysownika z Ameryki. Nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby się z nim spotykać, unika go na różne sposoby. W końcu daje się namówić na "randkę", która okazuje się początkiem ich miłości. Jednak Vivian posiada mroczną tajemnicę, okazuje się, że nie jest ona człowiekiem, tylko wilkołakiem. Gdy była małym dzieckiem została zmieniona w te przerażające istoty. Czy Vivian pójdzie za głosem serca, czy zgubi ją zwierzęcy instynkt?

   

Historia ta nie przypomina typowego horroru o wilkołakach. Jest to prędzej baśń z elementami grozy, bo inaczej tego nie można nazwać. Po oglądnięciu trzydziestu minut filmu zastanawiałem się czy nie wyłączyć tego filmu, ale postanowiłem zobaczyć go do końca i opłacało się. Nie jest to straszna historia, jedynie co mogłoby was przestraszyć to niektóre elementy ścieżki dźwiękowej, która jest całkiem przyzwoicie skomponowana. Jednak film posiada coś w sobie, że chce się go zobaczyć aż do samego końca, według mnie towarzyszy mu bardzo ciekawa otoczka i niesamowity klimat.

   

Szkoda, że coraz mniej kręci się porządnych filmów o podobnej tematyce, które potrafią przerazić widza do szpiku kości. "Krew Jak Czekolada" to historia bardziej romantyczna, niż straszna, dlatego też wielu wielbicieli horroru odpuści sobie tą pozycję, ale warto zobaczyć coś innego i oryginalnego, jako przysłowiową odskocznię. Wszyscy, którzy liczą na krwawe sceny nie doczekają się ich, tak samo jest z brutalnością.  Trochę rozbawiły mnie niektóre efekty specjalne, które według mnie nie były zbytnio przemyślane, a mowa jest tutaj między innymi o przeistaczaniu się w wilkołaki. Twórcy chcieli zrobić ten film widowiskowym show, jakiego jeszcze nie było, ale w niektórych momentach film aż rozśmieszał.

   

Klimat grozy jest wszech obecny, tylko w trochę innym klimacie. Ciężko to wytłumaczyć, ale zapewniam, że historia ta obraca się w tych kręgach. Ciekawa gra aktorów, w wielu scenach, dzięki aktorce, która wcieliła się w Vivian film zyskiwał na atrakcyjności. "Krew Jak Czekolada" nie jest horrorem, który spodoba się wszystkim. Jest to bardziej "baśń". Mi osobiście film przypadł do gustu, wydaje mi się, że stało się to z jednej prostej przyczyny, a mianowicie, dość już mam starych, oklepanych pozycji, które niczym mnie nie zaskoczą. Polecam. 

::PLUSY::
+ klimat,
+ krajobrazy,
+
nie nudzi,
+ tematyka

::MINUSY::
- mało brutalny,
- śmieszna transformacja w wilkołaka,
- film nie jest dla wszystkich

::OCENA FILMU::
8/10


"

   

AUTOR: PASTOR