::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Stworzenia Z Bagien

::
REŻYSERIA::
 J. Christian Ingvordsen

::SCENARIUSZ::
Matthew M. Howe

::MUZYKA::
Stephen Rajkumar

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
85 min.

::OBSADA::
T.J. Glenn
Courtney Henggeler
Jeffrey Howard
J. Christian Ingvordsen
Michael Mosley
Joshua Park
Alison Raimondi
Debbie Rochon
Jesse Steccato
Lara Theodos
Leia Thompson

::PLUSY::
+ Magiczny klimat zamku i położonego wokół niego lasu.
+ Courtney Henggler
+ Wykonanie stworów
+ Fabuła
+ Ogółem cudowne lokacje
+ Ciekawe zakończenie
+ Nie pozwala się nudzić
+ Muzyka

::MINUSY::
- Zdecydowanie za mało gore
- Nie każdy lubi  kino klasy B 

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BOG CREATURES, THE

 

Większość fanów horroru twierdzi ,że w dzisiejszych czasach już nie kręci się dobrych i wartościowych filmów grozy. Coraz częściej, jednak znajdują się przypadki, które wyraźnie temu zaprzeczają. Jednym z takich przypadków jest właśnie Bog  Creatures.

Na początku filmu obserwujemy najazd dzikiego plemienia (Wikingowie) na Duński zamek.  Najeźdźcy pustoszą , grabią i zabijają. Składają również w ofierze młode dziewczyny. Następnie przenosimy się w czasy obecne. Pewien profesor organizuje wyprawę na wcześniej wspomniany zamek. Ekspedycja ta składa się łącznie z 7 osób (5 studentów oraz Profesor z asystentką). Wkrótce po przybyciu do malowniczego zamku okazuje się ,że nie są tam sami...

Jak już wspomniałem Bog Creatures to nowy horror , wobec czego nie spodziewałem się po nim zbyt wiele. Opinie w Fangorii również nie były zbyt przychylne. Kiedy film wpadł w moje łapki, nie wahałem się jednak ani chwili i wcisnąłem play. Na wstępie oczarował mnie panujący klimat. Niezwykle mroczny i niepokojący. Gra aktorska stoi tu na średnim poziomie, bez większych wpadek, ale również bez zachwytów. Skoro już o aktorach mowa, to grzechem było by nie wspomnieć o ślicznej Sussie (Courtney Henggler).

Jeśli chodzi o wykonanie potworów, to stoi ono na dość wysokim poziomie. Demony te do złudzenia przypominają strachy na wróble. Scen gore niestety praktycznie w ogóle tu nie doświadczymy. Widać od razu, że reżyser postawił na klimat zamczyska otoczonego pięknym lasem i polanami i  udało mu się to doskonale. Ciekawe jest również zakończenie. Jak już wspomniałem Bog Creatures ma niewiele minusów i chyba praktycznie każdy fan horroru powinien sięgnąć po ten film.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD


 

 

 

 

 

 

 

 


 


AUTOR:
CRITTERS

 
     
 ::GALERIA::