::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Boogeyman

::
REŻYSERIA::
 Stephen T. Kay

::SCENARIUSZ::
 Juliet Snowden
Stiles White


::MUZYKA::
Joseph LoDuca

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
86 min.

::OBSADA::
Barry Watson
Emily Deschanel
Skye McCole Bartusiak
Lucy Lawless
Tory Mussett
Andrew Glover
Edward Campbell
Robyn Malcolm
Jonah Christopher Duff
Charles Mesure
Louise Wallace

::PLUSY::
+ Nieprzerwana akcja
+ Bardzo dobrze wykreowana i zrobiona postać Boogeymana
+ Muzyka, gra aktorska, znakomite efekty specjalne

::MINUSY::
- Film przypomina bardziej thriller niż horror
- Śmieszne zakończenie

::OCENA FILMU::
6,5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BOOGEYMAN (REMAKE)

 

Tim w dzieciństwie przeżył straszny koszmar jaki może spotkać małe dziecko, a mianowicie na jego oczach zginął jego ojciec. Winowajcom był Boogeyman, "strach" mieszkający w szafie i pod łóżkiem. Po piętnastu latach dalej nie może o tym zapomnieć. Wiadomość o śmierci matki dobija go całkowicie. Jednak się nie poddaje i postanawia stawić czoła Boogeyman'owi, który jest za wszystko odpowiedzialny...

Tytułowy Boogeyman to wytwór wyobraźni małego chłopca, który dziwnym trafem przenosi się w rzeczywisty świat. Poluje on najczęściej na dzieci, ale dorosłych też nie żałuje. Jednak, żeby go zobaczyć na ekranie trzeba trochę poczekać, ponieważ gdy Boogeyman przychodzi po swoje ofiary sceny te są zrobione w stylu migawki. Jednak w całej okazałości można zobaczyć go dopiero na samym końcu filmu. Bohaterowie mogą czuć się bezpiecznie tylko w dzień, ponieważ to nie pora Boogeyman'a.

Film nie jest typowym horrorem, ponieważ przypomina on bardziej thriller z elementami grozy. Jednak "Boogeyman" posiada kilka niezłych scen, w których można się przestraszyć, ale ich ilość jest bardzo mała. Ale za to potężnym plusem jest ciągłość akcji, która nie stopuje na dłuższą chwilę. Dzięki ciągłym wizjom Tima film staje się dużo lepszy, ponieważ to właśnie one sprawiają czasami ciarki na plecach. "Boogeyman" jest dość dziwnym filmem, ponieważ nastają czasami takie momenty, że nie wiadomo co się zdarzyło i co się skąd wzięło.

Film posiada świetne efekty specjalne, które dość często zaskakują nas czymś nowym. To właśnie dzięki nim stworzono postać Boogymana, która w całości była zrobiona przez komputer. Także muzyka w tym filmie ma ogromne znaczenie. To właśnie dzięki niej oglądamy film z niepokojem co wydarzy się dalej. Gra aktorów stoi na bardzo dobrym poziomie, są oni bardzo przekonywujący.

Podsumowując: "Boogeyman" jest dobrym remakem. Jednak nie jest to do końca horror. Przypomina bardziej thriller niż film grozy, ale jest to bez większego znaczenia, ponieważ ogląda się go dobrze, a to tylko się liczy. Polecam go wszystkim, którzy go jeszcze nie widzieli.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::