::INFORMACJE::

::TYTUŁ POLSKI::

Martwica Mózgu

::
REŻYSERIA::
Peter Jackson

::SCENARIUSZ::
 Peter Jackson
Stephen Sinclair
Frances Walsh


::MUZYKA::
Peter Dasent

::ROK::
1992

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Timothy Balme
Diana Penalver
Elizabeth Moody
Ian Watkin
Brenda Kendall
Stuart Devenie
Elizabeth Brimilcombe
Jed Brophy
Glenis Levesiam
Lewis Rowe
Peter Jackson
Silvio Fumularo

::PLUSY::
+ Świetna druga połowa filmu
+ Bardzo dobre efekty gore
+ Gra aktorów, efekty specjalne, muzyka
+ Świetne nowe pomysły
+ Duża ilość czarnego humoru

::MINUSY::
- Dość nudny początek filmu

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BRAINDEAD (DEAD-ALIVE)

 

Z Sumatry zoolog przywozi niespotykany wcześniej gatunek małpo-szczura. Zostaje ona umieszczona w miejscowym ogrodzie zoologicznym, gdzie dobrze się zadomawia. Podczas zwiedzania ZOO matka głównego bohatera zostaje ugryziona przez dziką małpę. Początkowo jej rana nie wygląda źle, jednak po pewnym czasie, gdy bada ją lekarz stwierdza, że jest ona chodzącym trupem. Od tego czasu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, między innymi martwi ożywają. Tylko Lionel wraz ze swoją dziewczyną może przeciwstawić się armii zombich....

"Brain Dead" przyniósł Peter’owi Jackson’owi ogromną popularność i dzięki temu filmowi zaistniał na rynku jako dobry reżyser. Akcja filmu początkowo jest dość nudna, jednak po jakiś 30 minutach zaczyna się coś dziać. Jednak nic nie przebije końcówki filmu, dochodzi tam do takiej masakry, że krew leje się w litrach na wszystkie kierunki. Do tej sceny zużyto ponad 300 litrów sztucznej krwi, a lała się ona z prędkością 22,5 litra na sekundę. Film posiada dużo elementów gore, które są widoczne w drugiej połowie filmu, aż do znudzenia.

Gra aktorów bez żadnych zarzutów, no chyba, że było tam kilka małych, niewidocznych wpadek. Oprawa dźwiękowa stoi na bardzo dobrym poziomie, dzięki niej film posiada swój specyficzny klimat. W „Braindead” wykorzystano niezłe pomysły, np: dziecko-zombie, czy chodzące wnętrzności zombich. Może początek nie jest dość efektowny, lecz warto czekać na sam koniec gdzie rozpęta się piekło pomiędzy Lionelem, a chmarą zombich, aż do ostatniego z nich ). Zauważyłem małą potyczkę w "Braindead", która nie jest tak rzucająca się w oko, a chodzi mianowicie o zachowanie się zombich, odbiega ona od przyjętego pierwowzoru - czasami śmiesznie to wygląda.

"Braindead" jest dobrym filmem z bardzo dużą domieszką czarnego humoru. Uznawany jest teraz za kultowy, dlatego każdy widz lubiący horrory powinien go zobaczyć. Polecam go wszystkim, którzy lubią dużą ilość krwi ( aż do znudzenia ) i niezłą jatkę.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 


 AUTOR:
PASTOR

 
     
 ::GALERIA::