::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Bunkier SS

::
REŻYSERIA::
Rob Green

::SCENARIUSZ::
Clive Dawson

::MUZYKA::
Russell Currie

::ROK::
2001

::CZAS TRWANIA::
95 min.

::OBSADA::
Nicholas Hamnett
Charley Boorman
John Carlisle
Jack Davenport
Christopher Fairbank
Jason Flemyng
Simon Kunz
Andrew Lee Potts
Eddie Marsan
Andrew Tiernan

::PLUSY::
+ Klimat
+ Muzyka, aktorstwo, efekty specjalne
+ Lokacje
+ Pomysł


::MINUSY::
- Praktycznie żadnych

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BUNKER, THE (BUNKIER SS)

 

Niemieccy żołnierze pod naporem alianckich wojsk wycofują się. Natrafiają na bunkier pancerny, którego załogę stanowi starzec i chłopak. W środku okazuje się, że nie ma wystarczającej ilości amunicji, żeby odeprzeć aktak. Gdy grupka żołnierzy dowiaduje się, że istnieją podziemne lochy chcą sprawdzić czy nie ma tam wyjścia. Jednak nie wiedzą co się tam znajduje i czy wojska alianckie nie ukryły się w nich. Wchodząc tam skazują się na prawdziwy terror...

Pozostałości wojenne są dalej widoczne na całym świecie. Co chwilę dowiadujemy się, że znaleziono nowy kompleks, jednak nikt nie wie co tam się znajduje i co kryje w sobie owa budowla. I to właśnie o tych czasach opowiada ten film, nakręcony w całości w jednym z takich kompleksów wojennych. Już sam pomysł wydania tej produkcji i przedstawienia w ten sposób zasługuje na pochwałę filmowców. Wydawać by się mogło, że ten temat już dawno został wyczerpany, jednak nie można było by go określić mianem "temat rzeka".

"The Bunker" jest jednym z lepszych filmów opowiadających o czasach II Wojny Światowej, który zawarł w sobie trzy gatunki filmowe - horror, thriller, i oczywiście film wojenny. Podczas oglądania można podziwiać wspaniałe odzwierciedlenie mrocznych zakamarków starego bunkra, który posiada lochy w których czai się wróg, lecz to nie człowiek. Główny nacisk położono tutaj na atmosferę, która ma przerażać a zarazem fascynować i to właśnie dzięki temu film ogląda się bardzo dobrze, czując, że za chwilę coś się zdarzy. Nie ma jakiś większych przestojów akcji, przy której widz może się nudzić.

Bardzo dobrym pomysłem było wprowadzenie do filmu wierzeń miejscowej ludności, która kilkaset lat temu została zdziesiątkowana przez zarazę a później dobita przez bezlitosnego człowieka który obiecał im pozbycie się cierpienia. Jednak nie to sprawiało, że ludzie zamknięci w bunkrze wariowali. Chodziło tu mianowicie o to, że podczas wojny hitlerowcy masowo zabijali ludzi a później wrzucali ich do groty. A później w tym samym miejscu stanął ten bunkier.

Cały klimat filmu podkręca dobra muzyka, która nie raz daje o sobie znać, strasząc i trzymając nas w napięciu. Trzeba przyznać, że ludzie zajmujący się tym, postarali się i wydali niezłą ścieżkę. Efekty specjalne stoją na niezłym poziomie. Może nic zadziwiającego nam nie przedstawiają, ale film jako całość nieźle wygląda. Aktorstwo dobre.

"The Bunker" prezentuje się bardzo dobrze pod każdym względem. Nie doświadczymy tutaj nudy, bo cały czas się coś dzieje. Film jest dobrym przykładem historii, która opowiada o czasach II Wojny Światowej. Polecam go wszystkim fanom czasów, które już dawno minęły i szybko nie powrócą.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::