::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Bunshinsaba

::
REŻYSERIA::
Byeong-ki Ahn

::SCENARIUSZ::
Byeong-ki Ahn

::MUZYKA::
Sang-ho Lee

::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Kim Gyu-Ri
Lee Se-Eun
Lee Yu-Ri
Choi Seong-Min
Choi Jeong-Yun
Yu-jin Lim

::PLUSY::
+ Klimat
+ Muzyka
+ Gra aktorska


::MINUSY::
- Schematyczność

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


BUSHINSABA

 

Yoo Jin przeprowadza się z Seulu do miasteczka Y. Niestety nie jest lubiana przez koleżanki, które często jej dokuczają. Wraz z innymi dziewczynkami postanawia rzucić klątwę. Wszystko idzie dobrze, do momentu, póki bohaterka nie otwiera oczu – wówczas duch wkrada się do jej ciała i opanowuje je. Istota zabija coraz to więcej osób. Sprawą zaczyna interesować się jedna z nauczycielek, która postanawia zbadać sprawę...

Specyfiką japońskich horrorów jest to, że wszystkie są jakby identyczne. "Bushinsaba'' również nie odchodzi od tej odchodzi od reguły. Mamy tu motywy zapożyczone z ,,Ringu'' (dziewczynka z opuszczonymi na twarz włosami), czy też Ju-On - klątwa spoczywająca na człowieku. Przez to film wiele stracił. Ma jednak i dobre strony: klimat trzyma widza w napięciu do samego końca, między innymi dzięki muzyce, która świetnie współgra ze scenami.

Gra aktorska jest bez zastrzeżeń, fabuła nieprzewidywalna. Film sam w sobie nie jest może za ciekawy, ale na pewno nie uśniecie podczas seansu. Powiem szczerze, że nie przepadam za japońskimi obrazami (chodzi o ich język:)), ale ten jest wyjątkiem. Polecam ''Bushinsabę'' wszystkim miłośnikom japońskich horrorów oraz tym, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z filmami grozy.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 AUTOR:
BARTHOLOMEW

 
     
 ::GALERIA::