::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Śmiertelna Gorączka

::
REŻYSERIA::
Eli Roth

::SCENARIUSZ::
Randy Pearlstein,
Eli Roth


::MUZYKA::
Nathan Barr,
Angelo Badalamenti

 

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
94 min.

::OBSADA::
Michael Harding
Rider Strong
Jordan Ladd
Julie Childress

::PLUSY::
+ Film trzyma w napięciu do samego końca
+ Efekty specjalne, gra aktorów i muzyka
+ Klimat


::MINUSY::
- Film nie wyjaśnia do końca o co tak naprawdę chodzi

::OCENA FILMU::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CABIN FEVER

 

Po skończonym college'u piątka przyjaciół wyjeżdża do wynajętego wcześniej domku znajdującego się głęboko w lesie. Cieszy ich ta wolność, ponieważ nikt im nie będzie przeszkadzał w zamierzonej tygodniowej imprezie. Jednak już drugiego dnia mylą się i to bardzo, do obozu zawitał zarażony człowiek, który poszukiwał pomocy. Znalazł u nich tylko znieczulice i odtrącenie na jego krzywdę. Jednak los tak chce, że powoli grupa przyjaciół zapada na tą dziwną chorobę. Jak najszybciej muszą pojechać do szpitala, jednak to nie będzie takie proste...

"Cabin Fever" jest filmem opowiadającym o dziwnej chorobie, którą można było się zarazić poprzez picie zakażonej wody lub kontakt z krwią. Objawy były widoczne gołym okiem, a mianowicie skóra zarażonego człowieka ulegała obumarciu, leciała z niej krew, a w dodatku nosiciel pluł krwią. Autentycznie można spotkać tą chorobę w Stanach Zjednoczonych, jednak jej występowanie jest bardzo rzadkie. Akcja filmu toczy się w lesie daleko od jakiejkolwiek cywilizacji, uczestnicy "biwaku" są skazani tylko i wyłącznie na siebie. Nikt z zewnątrz nie chce im pomóc.

"Cabin Fever" już od samego początku zaskakuje nas dobrą akcją, która do końca nie traci na wartości. Z każdą minutą rozkręca się coraz bardziej. Muzyka wprowadza nas w mroczny klimat, który trzyma widza w napięciu prawie przez cały czas. Także gra aktorów zasługuje na uznanie, wszyscy wywiązali się z swoje pracy rewelacyjnie. Ale największe jaja były z efektami specjalnymi, ponieważ były tak realistyczne i bardzo dobrze wykonane, że duża część ludności w USA myślała, że są prawdziwe. Ekipa filmowa musiała się z tego tłumaczyć w sądzie.

"Cabin Fever" jest bardzo dobrym horrorem na którym nie można się nudzić. Co róż film zaskakuje nas czymś innym. Muzyka, gra aktorów i efekty specjalne są bardzo dobrze. Film posiada swój specyficzny klimat lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w nowej oprawie. Uważam, że każdy szanowany widz kina grozy powinien zobaczyć ten film.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::