::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Carrie 2: Furia

::
REŻYSERIA::
Katt Shea Ruben

::SCENARIUSZ::
Rafael Moreu

::MUZYKA::
Daniel B. Harvey
 

::ROK::
1994

::CZAS TRWANIA::
104 min.

::OBSADA::
Emily Bergl
Jason London
Dylan Bruno
J. Smith-Cameron

::PLUSY::
+ Ekranizacja powieści Stephena Kinga
+ Efekty specjalne
+ Pomysłowość i fabuła


::MINUSY::
- Mało przerażający

::OCENA FILMU::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CARRIE 2: THE RAGE

 

Film ujrzał światło dzienne 12 marca 1999 roku. Producentem filmu jest Paul Monash, reżyserem Katt Shea Ruben. W filmie wystąpili między innymi: Emily Bergl, Jason London, Amy Irving, Zachary Ty Bryan. Jason London gra tu postać chłopaka, który podoba się Rebece ( i z wzajemnością), który przez swoją naiwność (chodzi tu o kolegów) o mało nie traci życia. Carrie 2 jest kontynuacją filmu o tym samym tytule na podstawie książki Kinga, który wyszedł w 1987 roku (rezyser: Brian De Palma) wyprodukowany w MGM (Metro-Goldwyn Mayer). Muszę tu przyznać, że widoczne są różnice jeżeli chodzi o zdolności i możliwości reżyserskie.

Rachel przyrodnia siostra Carrie White wychowuje się w rodzinie zastępczej, która nie darzy jej żadnymi uczuciami (prawdziwa matka jest w szpitalu dla psychicznie chorych ludzi). Jest osoba odosobnioną, nie ubiera i nie zachowuje się jak jej rówieśnicy. Po śmierci najbliższej koleżanki dziewczyna i nie tylko ona odkrywa nienaturalne zdolności.

Film ogólnie jest bardzo podobny do pierwszej części. Widoczne są podobieństwa co do sytuacji (dokuczanie, miłość, zawód podpalenia), z poprzedniej części występuje w filmie w roli szkolnego psychologa, koleżanka Carrie White, Sue Snell (Amy Irving). Poprzez retrospekcje Pani psycholog zaczęła ingerować w życie Rebeki, uświadamiając jej kim jest i jakie zdolności posiada. Jest to dość nowoczesna wersja tego co było(Carrie) poza paroma momentami. Dla mnie pierwsza część była bardziej przerażająca. Podobał mi się moment gdy Rebeki ciało zaczęły pokrywać ciernie, a serce (tatuaż) zaczęło bić, co się stało na skutek dużego rozczarowania i wściekłości dziewczyny. Ogólnie niby ciąg dalszy, ale jak dla mnie nowsza wersja, koloryzowana trochę. Efekty pirotechniczne były równie dobre jak w części pierwszej, muzyka nieco lepsza. Film jest dobry zarówno jedynka i dwójka choć bardziej polecam książkę. Dobre zakończenie filmu: bicie zegara, duch. Pomysł był naprawdę dobry.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::