::INFORMACJE::




::TYTUŁ POLSKI::

Dzieci Kukurydzy

::
REŻYSERIA::
Fritz Kiersch

::SCENARIUSZ::
George Goldsmith

::MUZYKA::
Jonathan Elias
 

::ROK::
1984

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Peter Horton
Linda Hamilton
R.G. Armstrong
Robby Kiger

::PLUSY::
+ Film został nakręcony na podstawie powieści Stephena Kinga
+ Fabuła i oryginalność
+ Muzyka


::MINUSY::
- Efekty specjalne
- Akcja filmu jest niestabilna
- Początek filmu

::OCENA FILMU::
6/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CHILDREN OF THE CORN

 

Film "Children Of The Corn" opowiada historię mającą miejsce w małym miasteczku Gatlin w USA. Mieszkają tam same dzieci, ponieważ wymordowali wszystkich dorosłych, których składają w ofierze swojemu bożkowi. Wszystkie obrzędy dokonują się na polach kukurydzy. Przywódcą dzieciaków jest Isaak ( John Franklin ) ich rówieśnik. Pewnego razu dwójka młodych ludzi podróżuje koło tamtych okolic, gdy wjeżdżając do miasteczka nie mogą się z niego wydostać. Trafiają na Isaaka i resztę dzieci. Zaczyna się ucieczka pary dorosłych przed dziećmi kukurydzy.

"Children Of The Corn" został nakręcony w 1984 roku przez Fritz Kiersch, na podstawie powieści Stephena Kinga. Fabuła filmu jest dość oryginalna: na polu kukurydzy odbywają się modły, składanie ofiar z dorosłych ludzi przez dzieci, a obok miasteczko wyglądające na opuszczone, opuszczone domy ( fajny klimat tworzy ). Częścią dźwiękową zajął się Jonathan Elias, nawet dobrze mu wyszło. Dość dobrze dopasowane sceny do ścieżki dźwiękowej, które czasami trzymają w napięciu. Aktorów nie będę się czepiał w końcu to jeszcze dzieci, ale nawet dobrze zagrali swoje role. Dość mało efektów wizualnych, w trakcie filmu jest to bardzo widoczne ( no na końcu coś się dzieje - gdy bożek dzieci kukurydzy zaczyna działać i pochłania swoje ofiary ). Akcja filmu jest dość niestabilna, początek zapowiada dobrą nieprzerwaną akcję, a tu po dziesięciu minutach diametralnie się to zmienia i dopiero pod koniec filmu jest, aż do przesady akcja się rozkręca.

"Children Of The Corn" jest pozycją, którą miłośnik horrorów nie może ominąć. Jest to niezła ekranizacja książki Kinga. Nie widziałem dużo minusów, które przesądzały by ten film był kompletną klapą.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 



::GALERIA::