::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Dzieci Kukurydzy 4

::
REŻYSERIA::
Greg Spence

::SCENARIUSZ::
Richard Clabaugh

::MUZYKA::
David C. Williams
 

::ROK::
1996

::CZAS TRWANIA::
85 min.

::OBSADA::
Naomi Watts
Jamie Renée Smith
Karen Black
Mark Salling

::PLUSY::
+ Pola kukurydzy
+ Unikalne sceny morderstw
+ Muzyka, efekty specjalne, aktorstwo
+ Zakończenie


::MINUSY::
- Jest to mało straszny film w porównaniu z innymi klasykami

::OCENA FILMU::
8/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CHILDREN OF THE CORN 4: THE GATHERING

 

Grace wraca do swojego rodzinnego domu, gdzie czekają na nią, rodzice wraz z rodzeństwem. Okazuje się, że jej matka nie czuje się dobrze. Staje się ona niezrównoważona psychicznie, widzi coraz więcej zaskakujących, a zarazem dziwne wizje. W miasteczku także dochodzi do dziwnych rzeczy, które zaczynają przerażać dorosłych. Wraz z tymi dziwnymi wydarzeniami „powstaje z grobu” przywódca, który chce wybić wszystkich dorosłych. Zjednuje on wszystkie dzieci z miasteczka i zaczyna wojnę ze starszymi. Przeszkodzić mu może tylko Grace…

I znowu powracamy na pola pełne kukurydzy, gdzie dochodzi do makabrycznych morderstw, jakie dokonują dzieci na swoich własnych rodzicach. Tym razem, aby prorok mógł powstać musi mieć krew dzieci, a także jedną duszę. Jest to pierwsza część w, której nie zobaczymy „boga kukurydzy”, który ostatecznie rozprawia się z ludźmi. Prawie wszystkie sceny z morderstwami są unikalne, ponieważ nie pojawiły się w poprzednich częściach.

Coraz bardziej zaskakuje mnie ta seria, dlatego, że: efekty specjalne są bardzo dobre, pokazują tu coraz lepsze możliwości filmu. Większą brutalność i wyszukane sposoby zabijania, czasami powalają z nóg. Kluczową rolę odgrywa tu muzyka, która pomaga wybrnąć z niefortunnie zrobionych scen. Ważną role w filmie pełni także gra aktorów. W tej kwestii nie mam nic do zarzucenia, bo aktorzy wywiązali się bardzo dobrze.

„Children Of The Corn 4” jest jedną z lepszych części całej serii. W filmie tym świetnie przedstawione są sceny morderstw, które są o wiele brutalniejsze, niż na przykład w pierwowzorze. Także muzyka i gra aktorów zaskakuje nas miło. Film ten polecam fanom Stephena Kinga, i oczywiście wszystkim horror maniakom.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::