::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Laleczka Chucky 2: Wybacz Jack, Chucky Wrócił!

::
REŻYSERIA::
Victor Salva

::SCENARIUSZ::
Victor Salva

::MUZYKA::
Bennett Salvay
 

::ROK::
1990

::CZAS TRWANIA::
104 min.

::OBSADA::
Ray Wise
Jonathan Breck
Nicki Lynn Aycox
Luke Edwards

::PLUSY::
+ Świetna muzyka
+ Wiele ciekawych, mocnych scen
+ Świetne efekty specjalne
+ Nie zabrakło pewnej dawki humoru
+ Udany sequel, a, może nawet lepszy, od pierwowzoru
+ Dobra gra aktorska [ Andy, jego siostra, Chucky]
+ Głos Chucky’ego :) { Brad Dourif }
+ Od samego początku nie pozwala się nudzić.


::MINUSY::
- To, co poprzednio, czyli „niewiele w tym filmie scen realistycznych.”
- Podczas finałowej walki realizatorzy zbyt długo nie pozwolili umrzeć laleczce

::OCENA FILMU::
8,9/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CHILD'S PLAY 2: SORRY JACK, CHUCKY'S BACK!

 

Nieszczęsna laleczka Chucky została spalona, a jej szczątki trafiły, do firmy P.P. Tools – gdzie zostaje poskładana w całość i całkowicie odnowiona. Właściciel firmy nie daje wiary plotkom, o 6-letnim Andym Barclay’u, który twierdzi, że lalka była żywa. Jest świadkiem tego, jak dwóch pracowników ręcznie poddaje renowacji zabawkę. Wkrótce jednak coś się dzieje… - coś złego… Spięcie…prąd poraża jednego, z pracowników. Bynajmniej……. TO nie był wypadek, spowodowany zepsuciem w maszynie… Nie, to nie był WYPADEK. To Chucky, który wraca, do życia. Historia lubi się powtarzać. Od dziś małe dzieci… mogą zacząć się bać!

Andy mieszka teraz, u przybranej rodziny na czas, zanim jego matka wyjdzie, ze szpitala. Pan i pani domu, oraz przybrana siostra – oto główni bohaterowie filmu. Wszyscy oni wiodą spokojne życie, dopóki w ich domu nie pojawia się kolejny domownik…demoniczna zabawka z uśmiechem Szatana – Charles Lee Ray, uwięziony, we wnętrzu lalki. Tak w skrócie opisać można fabułę „Laleczki Chucky 2”.Wpierw chciałbym wspomnieć, o bardzo ciekawej ścieżce muzycznej – w wykonaniu jednego, z najlepszych kompozytorów – Greame Revell’a. Muzyka, której nie da się nie słyszeć – idealnie wkomponowana w klimat filmu. W filmie dopatrzymy wielu ciekawych efektów i scen, jak np. scena, gdy Chucky zakopuje w ziemi sztuczną lalkę „Dobry Chłopiec”, wyprawiając jej w ten sposób pogrzeb. Mamy niewątpliwie wiele innych, ciekawych scen:Zabicie mężczyzny, siedzącego, za kierownicą, pościg, sceny morderstw pani domu, oraz nauczycielki, oraz niewątpliwie dwie najlepsze sceny filmu: odnowa laleczki, oraz finałowa walka w fabryce P.P. Tools.

Takowych scen jest wiele, aczkolwiek nie zdradzę wszystkich, by nie psuć zabawy. Zwróćmy uwagę na interesującą fabułę: Dusiciel w ciele lalki chce zemścić się na małym Andy’m. Ponieważ, za pierwszym razem mu się nie udało, próbuje znowu. Ma coraz mniej czasu, by przenieść się z ciała lalki, do ciała Andy’ego. Jeśli nie zrobi tego szybko, pozostanie lalką na zawsze. Przez cały film fabuła skupia się na pościgu, za chłopcem – NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ! Wbrew pozorom jest to ciekawa i wciągająca fabuła! Film ukazano także, podobnie, jak w przypadku części pierwszej, od strony humorystycznej: tak więc nie zabrakło scenki, kiedy Chucky „gra” z Andym w „Simon Mówi” :). Drugą, ze scen „humorystycznych” jest na pewno scena, gdy Chucky zakopuje „Dobrego Chłopca” w ziemi. Podobnie, jak w „jedynce”, wywarła na mnie ogromne wrażenie scena finałowej walki, tym razem, o wiele lepsza, niż w części pierwszej. Dramatyczna ucieczka, zastanawianie się, szybkie działanie, sprzymierzony los – oto, czego potrzebowali bohaterowie filmu: Andy i jego przybrana siostra, aby walczyć z Chuckym. Efekty specjalne – znajdziemy ich wiele. Występują one, przeważnie, podczas scen, które opisałem trochę wyżej. Bardzo dobrze zrealizowane i ulepszające film. Muzyki nie da się nie zauważyć – świetna, lepsza, niż w części pierwszej – idealnie wkomponowana w film, oddająca jego najgłębszy klimat. Teraz zachodzi pytanie, czy można mieć, po obejrzeniu filmu jakieś zastrzeżenia, do fabuły? – Oprócz tego, że lalka zbyt długo jest „żywa”, podczas finałowej walki, to raczej nie. Przynajmniej ja nie dopatrzyłem się takich. Jest w prawdzie ten sam, który uwzględniłem w recenzji części pierwszej – główny, czarny charakter jest nie realny, jednak na to można przymrużyć oko i spokojnie oglądać. Miałem wiele myśli na temat tego, jak opisać gatunek tegoż obrazu. W rezultacie postanowiłem, ze zgodnością przyjaciół-kinomanów gatunek filmu opisać, jako Horror / Thriller. Obsada dosyć ciekawa, jednak mniej znana, niż ta z części pierwszej. Nadal świetnie grający Alex Vincent { Andy Barclay }, jego siostra, oraz sam Chucky. Charakteryzacja postaci? – Bliżej można by opisać to w efektach specjalnych – świetnie wykonana finałowa walka, ciekawa charakteryzacja laleczki. Podsumowując tę recenzję, chciałbym powiedzieć, że „Laleczka Chucky 2”, to naprawdę bardzo, bardzo dobry film. Ci, którym podobała się cześć pierwsza NA PEWNO nie zawiodą się na tym sequelu. Dla wielu osób, nawet, dla mnie film ten jest LEPSZY, niż pierwsza odsłona. Obejrzyjcie – na pewno nie będziecie zawiedzeni. Świetny film.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: REMI

 
     
 ::GALERIA::