::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Laleczka Chucky 5:
Następne Pokolenie


::
REŻYSERIA::
Don Mancini

::SCENARIUSZ::
Don Mancini

::MUZYKA::
Pino Donaggio
 

::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
87 min.

::OBSADA::
John Waters
Nadia Dina Ariqat
Brad Dourif
Steve Lawton

::PLUSY::
+ Efekty specjalne i dźwiękowe
+ Gra aktorów
+ Akcja filmu
+ Niektóre wątki


::MINUSY::
- Nie przypomina horroru
- Aktorka grająca Tiffany w cz.4, która została zamordowana tu również przybiera postać Tiffany
- Pokręcona fabuła

::OCENA FILMU::
4/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CHILD'S PLAY 5: SEED OF CHUCKY

 

W wytwórni powstaje kolejna ekranizacja z użyciem laleczek Chucky oraz Tiffany. Powstaje horror z udziałem tych morderców z pozoru wyglądających niewinnie. Natomiast ich dziecko jest więzione przez ludzi, którzy posiadają ..... i zarabiają na nim pieniądze. Gdy tylko junior dowiaduje się, że jego rodzice żyją ucieka w ich poszukiwaniu. Ma dziwne sny, w których zabija ludzi. Po przebudzeniu okazuje się, że zmoczył łóżko. Gdy rodzina się odnalazła przebywa w domu niczego nieświadomych ludzi chcąc ich wykorzystać aby powrócić do życia jako ludzie przy pomocy medalionu. Ale czy zdołają to uczynić......?

Kontynuacja serii równie przypominała komedię jak poprzednia część. Jest tu wiele niezgodności, ponieważ Tiffany została spalona a Chucky został zabity a tu nagle oboje żyją. Niedorzeczną rzeczą wydaje mi się zapłodnienie człowieka przez lalkę a tu to ma miejsce w dodatku sztucznie a sama ciąża trwa kilka dni. To jak dla mnie było stanowczo przesadzone. Tak samo popełniono tu taki sam błąd jak przy produkcji "Scary Movie", gdy w pierwszej części ginie postać grana przez jedna aktorkę a w następnej ta sama aktorka gra kogoś innego. Tak samo jest i tu, gdzie ..... zginęła w części czwartej a tu nagle się pojawia i z powrotem wciela się w postać Tiffany. Wydaje mi się, że tak samo jak do serii "Halloween" nie pasuje część trzecia tej serii to tak samo "Child's Play 4 i 5" nie powinny być podpisywane pod tą sagę.

Gra aktorów stoi na dobrym poziomie. Efekty specjalne były dobre, niektóre sceny były przesadzone, ale film jest dobry - pełen akcji i czarnego humoru. Dźwięk i muzyka były również bardzo dobre. Film polecam - choć osobiście nie położyłabym go przy trzech pierwszych częściach "Child's Play".


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::