::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Roboty Śmierci

::
REŻYSERIA::
Jim Wynorski

::SCENARIUSZ::
Jim Wynorski,
Steve Mitchell


::MUZYKA::
Chuck Cirino
 

::ROK::
1986

::CZAS TRWANIA::
77 min.

::OBSADA::
Dick Miller
Paul Bartel
Mary Woronov
John Terlesky

::PLUSY::
+ Wygląd robotów
+ Sceny śmierci uczestników imprezy
+ Lekki, łatwy i przyjemny
+ Wartka akcja


::MINUSY::
- Może nudzić
- Nie do końca jest to horror
- Efekty specjalne

::OCENA FILMU::
6/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CHOPPING MALL

 

Czy jest miejsce na kolejny film o morderczych zabawkach? Taki którego głównym założeniem jest pokazanie jak największej ilości krwawych scen, przepełniony sexem, alkoholem i głupimi dialogami? Uważam ,że tak, gdyż obraz porównując go do takich produkcji jak chociażby Demonic Toys czy Dolly Darest nie wypada źle, a nawet pod niektórymi względami przerasta je, wyróżniając się na ich tle ciekawą realizacją i dobrym przedstawieniem tematu.

W pewnym miasteczku w USA odbywa się pokaz robotów obronnych. Ludzie wydają się być bardzo zadowoleni oglądając wyczyny maszyn. Roboty jak twierdzą producenci są nie zniszczalne, przez co doskonale nadają się do pracy np. jako ochroniarze, żołnierze. Tuż przed zamknięciem sklepu, zamiast grzecznie iść do domu, grupka przyjaciół, pracowników, ukrywa się uważając ,że zrobienie imprezy w tym miejscu będzie dobrą zabawą i zapewni im niezłą rozrywkę. Tymczasem na zewnątrz zrywa się okropna ulewa. Deszcz i burza z piorunami, niszczą sieć elektryczną, a cały budynek pochłaniają ciemności. Szybko jednak okazuje się, że ta drobna niedogodność pogodowa ma także Inne następstwa, i tak w skutek trafienia przez piorun w supermarket ożywają owe śmiercionośne roboty z tą jednak różnicą, że tym razem nie można już nimi sterować za pomocą zewnętrznego komputera. Rozpoczyna się mordercza walka o przetrwanie. Pierwszymi ofiarami maszyn staje się młodzież. Imprezowicze nie chcą oddać swojego życia zbyt łatwo dlatego postanawiają przeciwstawić się napastnikom, stają więc do walki używając za broń min. benzyny, butli z gazem i tp. Czy ktoś wyjdzie cało z supermarketu i czy uda się powstrzymać roboty śmierci, dowiecie się oglądając film…

Film pomimo dość kiepskich efektów specjalnych i słabej gry aktorskiej jest godny uwagi, a oglądanie go może przynieść nawet jako taką przyjemność, oczywiści pod warunkiem ,że nie traktuje się go jako mający nas przestraszyć krwawy horror, a raczej miły przerywnik codziennego nudnego życia. Co ciekawe pomimo że dekoracje nie są atrakcyjne wizualnie, to roboty w przeciwieństwie do nich wyglądają fajnie i używają efektownego oręża min. laserów, które w konfrontacji z butelkami uwięzionej w sklepie młodzieży jest jak walka niedźwiedzia z myszką. Większość scen wypełniona jest przez ucieczki i pościgi, co może po pewnym czasie nudzić, ale umilają to dobrze przedstawione zabójstwa i wartka akcja.

Obraz nadaje się idealnie na spotkanie ze znajomymi i obejrzenie go przy piwku. Dialogi nie są wyszukane, a całość polewa gęsty kiczowaty i krwawy sos. Film często wywołuje pozytywne salwy śmiechu i rozluźnia. Dlatego roboty proponuję potraktować z przymrużeniem oka, co tylko podniesie ich atrakcyjność.

Podsumowując "Chopping Mall" jest produkcją co najmniej ciekawą, a zastosowane w filmie połączenie horroru ze scince fiction wyszło mu tylko na dobre. Reżyser, a mowa oczywiści o Jimie Wynorskym jest raczej znany z dennych produkcji takich jak: Sorority House Massacre 2 czy 976 Evil 2, ale tym razem stanął na wysokości zadania. Kręcąc mordercze roboty pokazał ,że nie należy o nim zapominać ,a wręcz przeciwnie szukać kolejnych jego filmów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PARANOID ANDROID

 
     
 ::GALERIA::