::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Miasto Żywych Trupów

::
REŻYSERIA::
Lucio Fulci

::SCENARIUSZ::
Lucio Fulci,
 Dardano Sacchetti


::MUZYKA::
Fabio Frizzi
 

::ROK::
1980

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Christopher George
Catriona MacColl
Carlo De Mejo

::PLUSY::
+ Lokacje

::MINUSY::
- Nudy
- Charakteryzacja żywych trupów
- Efekty specjalne, muzyka, aktorstwo
- Fabuła

::OCENA FILMU::
2/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CITY OF THE LIVING DEAD

 

Kilka osób wywołuje duchy, kobieta która ma widzenia umiera z nieznanych przyczyn, ale w tym samym czasie wiesza się ksiądz. Wraz z ich śmiercią zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Życie w mieście gwałtownie się zmienia. W domach pękają ściany, szyby wypadają, zwierzęta wariują. Po pochówku dziewczyny, ona w nieokreślonych okolicznościach wraca do świata żywych. Ratuje ją reporter który właśnie pisał artykuł o niewyjaśnionych zgonach. Reporter po rozmowie z jej rodziną dowiaduje się że istnienie miasto Dunwich, w którym jest brama między światem żywych a umarłych. Jak najszybciej musi odszukać to miasto zanim dojdzie do połączenia dwóch światów. Ksiądz, który powiesił się właśnie w tym mieście, to on jest przepustką otwarcia się bramy piekieł. Gdy doszło do połączenia światów osoby co zginęły stają się żywymi trupami i atakują ludzi, pożerając ich mózgi. Jak zawsze w takim filmie jest ktoś kto z nimi walczy i tak jest i tutaj. Trupy nie odpuszczają nikomu, atakując do ostatniego żywego.

Lucio Fulci jest mistrzem filmów o żywych trupach. Kolejnym filmem jego jest „City Of The Living Dead”, który opisuje zmagania ludzi z żywymi trupami. Film Fulciego nie jest dobrze zrobiony jak jego poprzednicy. Przez większość filmu nie widać żywych trupów, dopiero pod koniec jest ich trochę, lecz dalej za mało. Najśmieszniejszym faktem w tym filmie jest to że trupy nie zabijają tylko ksiądz. Charakteryzacja trupów jest bardzo kiepska, są bardzo zniekształcone i śmiesznie zrobione. Gra aktorów niczym nie zaskakuje, nie widać ich zaangażowania w swoje filmowe role. Występują między innymi: Christopher George, Katriona M.Coll, Carlo D. Mejo, Janet Agren. Efekty dźwiękowe także są na bardzo niskim poziomie, choć z muzyką już lepiej, ale całość wychodzi bardzo kiepsko. Jest kilka dobrych scen, lecz to już nie poprawi tego nieudanego filmu. Myślę że jest to najgorszy film Fulciego o żywych trupach. Nie dość że akcja bardzo przynudza to jeszcze odtrąca od dalszego oglądania. Jedynym plusem filmu to jest lokacja, stare cmentarze i jakby opuszczone miasto.

"City Of The Living Dead" jest niewypałem. Uważam że Fulciego stać było na coś lepszego, w tym filmie się nie postarał. Nie polecam go ( za bardzo nudzi ), chyba że nie macie już nic innego do oglądania.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::