::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Klasa Z Nuke'em High 2

::
REŻYSERIA::
Eric Louzil

::SCENARIUSZ::
Eric Louzil,
Matt Unger


::MUZYKA::
Bob Mithoff
 

::ROK::
1991

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Brick Bronsky
Lisa Gaye
Leesa Rowland
Michael Kurtz

::PLUSY::
+ Pomysł
+ Spora dawka humoru
+ Wygląd potworów
+ Muzyka


::MINUSY::
- Efekty specjalne, gra aktorów
- Mało straszny
- Niestałość akcji

::OCENA FILMU::
4/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CLASS OF NUKE'EM HIGH 2: SUBHUMANOID MELTDOWN

 

Po wielkiej tragedii w 1986 roku w Tromaville odbudowano całą zburzoną część miasta. Nie zneutralizowano jednak do końca wszystkich toksycznych substancji, które zagrażały ludziom. Dziennikarz z lokalnej gazety chciał wyjaśnić kwestię toksykaliów. Dzięki swojemu „śledztwu” odkrył, że w podziemiach elektrowni prowadzone są eksperymentalne badania nad połączeniem genów ludzkich i zwierzęcych. Robert zakochuje się w jednej z hybryd. Cała sytuacja komplikuje się, gdy na miasto napada „wiewiórogodzilla”. Każdy z bohaterów troszczy się od teraz tylko o to, by przeżyć...

Początek filmu daje przypomnienie wydarzeń z części pierwszej i obrazuje zmiany, jakie w międzyczasie zaszły. Są one ogromne, ponieważ żaden z elementów nie jest taki sam, jak w "Class Of Nuke’em High”. Miasto wygląda jakby zaczerpnięto je z odległej przyszłości, w niczym nie kojarzy się ze współczesnością. Ludzie ubierają się w zupełnie innym stylu, bardziej wyzywająco, ekscentrycznie. Występuje tu także gang, rządzący liceum. W odróżnieniu do części pierwszej – radykalnie wzrasta liczba potworów. Poprzednio występował tylko jeden, teraz jest ich cała masa. W dodatku są to krzyżówki człowieka ze zwierzętami. Co ciekawe, ostatni potwór łamie wszelkie konwenanse. To zmutowana wiewiórka ogromnych rozmiarów, coś a’la godzilla. W scenach z jej udziałem widać poziom techniczny filmu, który, niestety, okazuje się być bardzo słaby. Plan filmowy okazuje się być jedną wielką papierową makietą). Gra aktorów jest bardzo słaba, jednak to nic dziwnego, skoro są nimi sami amatorzy. Jedynie muzyka stanowi najmocniejszy element filmu, który został nieźle dobrany do większości scen. „Class Of Nure’em High 2” zawiera także dużą dawkę dobrego czarnego humoru. Akcja jest trochę nieustabilizowana i w większości przeważają nudne sceny. Mimo wszystko film i tak ogląda się dobrze.

"Class Of Nuke’em High 2" jest trochę słabą kontynuacją pierwszej nawet dobrej części. Tutaj wiele rzeczy uległo pogorszeniu. Fani Tromy powinni być zadowoleni po oglądnięciu tego filmu, jednak zwykły horror maniak uzna tą produkcję za niezły kicz.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::