::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Opowieści Z Dreszczykiem 2

::
REŻYSERIA::
Michael Gornick

::SCENARIUSZ::
 George A. Romero, Stephen King

::MUZYKA::
John Harrison, Les Reed, Rick Wakeman
 
::ROK::
1987

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Tom Savini
Daniel Tucker Kamin
Philip Dore
David Holbrook

::PLUSY::
+ Trzy w jednym
+ Drugie opowiadanie


::MINUSY::
- Nudzi
- Mało straszny
- Muzyka, efekty specjalne, aktorstwo

::OCENA FILMU::
4/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CREEPSHOW 2

 

Następna część "Creepshow" składa się z trzech opowieści. Pierwsza z nich nosi tytuł "Old Chief Wood'nhead". Opowiada o starszym sklepikarzu, któremu interes idzie coraz gorzej, ponieważ miasteczko w którym sprzedaje powoli upada i wszyscy biorą u niego na kredyt. Pewnego dnia sklepikarz otrzymuje od miejscowych Indian najcenniejsze rzeczy jakie oni mają. Tej samej nocy zostaje okradziony, a w konsekwencji zastrzelony wraz ze swoją żoną. Lecz drewniany Indianin stojący przed jego sklepem, mści się za ich śmierć... Druga historia "The Raft" opowiada o czterech dzieciakach, które wybrały się na jezioro, by popływać. Na środku stała tratwa na którą popłynęli. Jednak szybko zjawiła się tam przypominająca plamę ropy plama. Sytuacja przybrała szybko na grozie po kolei wchłaniała nastolatków. Trzecia historyjka "Hitchhiker" opowiada o kobiecie, nie za bardzo wiernej swojemu mężowi. Podczas podróży do domu wpada w poślizg i potrąca pewnego człowieka. Ucieka z miejsca wypadku, wiedząc, że on nie żyje. Lecz "autostopowicz" nie ustępuje jej na krok. Wielokrotnie potrąca go, miażdży, ale on wraca po chwili. Do póki do póty bezmyślna kobieta nie zginie.

"Creepshow 2" wyreżyserował Michael Gornick, powstał on w 1987 roku. Film powstał w oparciu o opowiadania Stephena Kinga. Po powstaniu drugiej części, myślałem, że będzie dużo lepsza od poprzednika, ale tak nie jest. Uszczuplono trochę w historyjki ( pierwsza część posiadała pięć opowieści, a tutaj jest tylko trzy ). I jeszcze nie wszystkie są dobre, jedynie druga opowieść jest w miarę dobra, a reszta nie posiada dobrej fabuły z lekkim dreszczykiem. Muzykę napisali John Harrison (I), Rick Wakeman, Les Reed, czasami w ogóle nie łączy się z akcją, niekiedy dekoncentruje i zniechęca przed dalszym oglądaniem. Gra aktorów nie jest dobra, powiedziałbym nawet prymitywna. Występują między innymi: George Kennedy, Dorothy Lamour, Paul Satterfield, Holt McCallany. Efektów specjalnych dużo nie było, a jednak jeśli się zdarzył nie były dobre, czasami przypominały jakby do tego zabierali się amatorzy. Zobaczymy tu wiele niedociągnięć. Jeśli chodzi o budżet to wydano na zrobienie filmu 3,5 miliona dolarów, a zarobił około 14 milionów dolarów, więc jak na średniej klasy produkcję, to niezłą miał przebitkę.

"Creepshow 2" nie zapadnie nam na długo w pamięci. Nie znajdziecie tu dużo krwi, ani gore. Prawdę mówiąc wolałbym pooglądać coś innego niż ten film, ale wybór należy do was. Jedynie Druga opowieść była w miarę, a reszta szkoda gadać ( bardzo nudne ). Raczej odradzam wszystkim ten film, jeśli chcecie się przekonać o jego niskiej klasie to sami sprawdźcie.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::