::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Critters

::
REŻYSERIA::
Stephen Herek

::SCENARIUSZ::
 Domonic Muir, Stephen Herek

::MUZYKA::
David Newman
 
::ROK::
1986

::CZAS TRWANIA::
89 min.

::OBSADA::
Billy Green Bush
Dee Wallace-Stone
Scott Grimes

::PLUSY::
+ Klasyka
+ Dopracowany w najmniejszych szczegółach
+ Wygląd Krittów
+ Pomysłowość i fabuła


::MINUSY::
- Małe nieistotne błędy
- Trochę za dużo elementów z s-f

::OCENA FILMU::
9/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CRITTERS

 

Z więzienia na asteroidzie uciekają tytułowe małe stworki, których główną cechą jest to, że gdy się najedzą - rosną. W pogoni za nimi podążają kosmiczni łowcy nagród. Crittersi na swój cel obierają planetę Ziemię. Lądują na farmie rodziny Brown-ów. Wkrótce Jay Brown ( Billy Green Bush ) wraz ze swoim synem znajdują szczątki należących do nich krów. Przypuszczają, że tego okrucieństwa nie mogła dokonać istota ziemska. Od tego momentu muszą stawić czoła żarłocznym stworzeniom z kosmosu.

Film Stephena Herek “Critters” jest już klasyką wśród horrorów zawierających domieszkę s-f. Film jest bardzo dobrze zrobiony, w szczególności małe "Critty". Małe, krwiożercze stworki, które jedzą dosłownie wszystko i wszystkich ( po prostu mistrzostwo ). Sam pomysł stworzenia takich prymitywnych istot był super. Dał on wiele inspiracji twórcom na kręcenie filmów o podobnej tematyce. Gra aktorów jest bez zarzutu, chyba że można byłoby się przyczepić międzygalaktycznych łowców nagród ( ale nie chodzi tutaj o ich grę, tylko o role jakie mieli - według mnie trochę głupkowate ). Muzyka była bardzo dobrze synchronizowana z akcją wydarzeń. Trzyma widza przez cały czas w napięciu.

Film mi się bardzo podobał, muzyka i efekty po prostu bez zarzutu. Dzieło Hereka jest godne polecenia, a kto go jeszcze nie oglądał to niech szybko zacznie, a nie pożałuje.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::