::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Critters 2

::
REŻYSERIA::
Mick Garris

::SCENARIUSZ::
 David Twohy,
Mick Garris


::MUZYKA::
Nicholas Pike
 
::ROK::
1988

::CZAS TRWANIA::
93 min.

::OBSADA::
Lindsay Parker
Don Keith Opper
Herta Ware
Lin Shaye

::PLUSY::
+ Efekty specjalne
+ Bardzo dobra kontynuacja
+ Dużo zabawnych scen


::MINUSY::
- W filmie nie ma zbyt wiele zaskakujących scen
- Za dużo s-f

::OCENA FILMU::
9/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CRITTERS 2: THE MAIN COURSE

 

Jest to druga część tego kultowego filmu a raczej jego ciąg dalszy. Film powstał w 1988 roku , czyli dwa lata po wyjściu pierwszej części, wyprodukowany został przez Mick Garris.

W miasteczku na odludziu wszyscy mieszkańcy przygotowują się do wielkiej nocy i związanych z tym świętem tradycji. Pewien mężczyzna znalazł dość dziwnie wyglądające jajka, na których postanowił zarobić sprzedając je ludziom z okolicy. I rzeczywiście dość dziwne okazy jaj są dobrze sprzedawane. Pewnego dnia w ciepłym pomieszczeniu, gdzie trzymane były jajka dochodzi do ich wyklucia. Ponadto do miasteczka przyjeżdża Brad ( Scott Grimers wystapił również w pierwszej części crittersów), gdzie jest kojarzony głównie z chłopcem przed kilku laty znanym od stworków z kosmosu, w co ludzie z miasteczka nie wierzą. Chłopak tęskni za przyjacielem, o którym słuch po aferze z kosmitami zaginął, mowa tu o Charlim ( Don Keith Opper znany również z pierwszej części). Zaczynają ginąć ludzie, tylko Brad wie o co chodzi, kto to zrobił. Wzywa znajomych z kosmosu, którzy pozostawili mu nadajnik, aby mógł się z nimi skontaktować w razie wystąpienia Crittersów. Zaczyna się walka Critty kontra ludzie z miasteczka. Mieszkańcy nie są w stanie sobie wyobrazić co te małe stwory mogą uczynić i jakie mają zdolności.

Widać na oko, że jest to kolejna część tego filmu na, co wskazuje obecność aktorów z poprzedniej części. Widać tu coraz to lepsze efekty specjalne np. jak człowiek bez twarzy zamienia się w krita a potem ponownie się przeistacza w swą dawną postać jak również formację critów w wielka kulę. Tylko dziwi mnie to, bo w pierwszej części było mówione, że im więcej jedzą tym są większe, tu widzimy jak dużo jedzą ale tak dużo nie rosną jak w pierwszej części, to dla mnie trochę dziwne. Lubię ten film, oglądałam go często gęsto, już mnie nie przeraża tak jak w momencie gdy byłam dzieckiem (nadal nim jestem). W filmie nie ma dużo zaskakujących scen, więc nie ma czym się zbytnio delektować. Nie zrobi się takiego samego filmu jak jedynka. Podobają mi się teksty critów, są zabawne. Film polecam miłośnikom filmów grozy i kosmosu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::