::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Critters 3

::
REŻYSERIA::
Kristine Peterson

::SCENARIUSZ::
David J. Schow, Rupert Harvey

::MUZYKA::
David C. Williams
 
::ROK::
1991

::CZAS TRWANIA::
86 min.

::OBSADA::
William Dennis Hunt
Katherine Cortez
Aimee Brooks
Bill Zukert

::PLUSY::
+ Duża ilość akcji
+ Niezła druga połowa filmu
+ Pomysłowość i fabuła


::MINUSY::
- Nudny początek
- Ludzka głupota podczas walk z krittami

::OCENA FILMU::
8/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CRITTERS 3: YOU ARE WHAT THEY EAT

 

Critters 3 jest trzecią z serii częscią o mięsożernych stworkach, wydana pięć lat po ukazaniu się pierwszej części czyli w 1991 roku, wyreżyserowana przez Kristine Peterson, Thomasa Callaway i Johnego Vohlersa (poprzednia część -2 przez kogo innego - Micka Garrisa), dystrybucji New Line Home Entertainment. Akcja w filmie przeniesiona jest bardziej do współczesności, do większego miasta, dokładnie obrzeża Los Angeles.

Rodzina wraca do domu, po dość dziwnych wakacjach, po złapaniu gumy robią postój. Rodzeństwo poznaje Josha (Leonardo Di Caprio) i bawiąc się rzucają dość daleko bingo. Nowo poznany chłopak popisując się przed dziewczyną idzie jako pierwszy i biorąc z krzewów talerz wyskoczył mu jakiś facet w dość dziwnym przebraniu (znany z poprzednich części Charlie - Don Keith Opper)). Obcy zaprzyjaźnia się z chłopcem i daje mu klejnot, który barwi się na zielono, w obecności kritów. Przyjeżdżają do domu, należącego do ojczyma Josha, gdzie mieszkaja państwo Menges (Bill Zukert, Frances Bay), Marsha- mechanik (Katherine Cortez), Rosalie (DianaBellamy) i inni. I tam pojawiają się Krity, a jak Krity to i Charlie. Zaczyna się ponowna walka miedzy tymi stworami a ludźmi.

Część trzecia odniesiona została już nie na jakimś zadupiu ale na obrzeżach większego miasta. Akcji jest dużo. Film zawiera w sobie dużo wątków: jest zabawny w szczególności zabawa Kritów w kuchni (jak Krit upił się płynem do mycia naczyń), same ich teksty czasami zwalają z nóg człowieka, romantyczny (Josh i dziewczyna; Marsha i Clifford), spiskowy (jak Frank (Geoffrey Blake) każe żyć ludziom w podłych warunkach korzystając na tym i czerpiąc "mleko i miód" zgarniając od nich kasę, jako horror jest najmniej z tych wszystkich części straszny. Po końcówce widzimy, że w planach jest i czwarta część. Muzyczna strona filmu jest dobra, podoba mi się jak na końcu filmu są urywki jak Charlie szuka Kritów i w tych momentach muzyka jest w dobrym dodatkiem tych momentów. Efekty specjalne są również coraz lepsze (palący się Krit lub jak mogą z dużą prędkością wzbić się w powietrze). Jeżeli chodzi o techniczna część to jest to lepszy film niż dwie pierwsze części chociaż brakuje mi tu rozrostu Kritersów, ale jeżeli chodzi o jego stopień straszenia to jest to najgorsza część z tych wszystkich. Nowym dodatkiem jest wzywanie Kritów przez jednego z nich (pisk a raczej Kriterskie wycie). Do końca film trzyma człowieka w napięciu, choć na początku nie zapowiadało się na to.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::