::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Critters 4

::
REŻYSERIA::
Rupert Harvey

::SCENARIUSZ::
David J. Schow, Joseph Lyle

::MUZYKA::
Peter Manning Robinson
 
::ROK::
1991

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Angela Bassett
Anders Hove
Terrence Mann
Paul Whitthorne

::PLUSY::
+ Humor
+ Muzyka


::MINUSY::
- Fabuła
- Tempo akcji
- Głupkowate dialogi

::OCENA FILMU::
?/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CRITTERS 4: THEY'RE INVADING YOUR SPACE

 

Filmu "Critters" nie musze chyba nikomu przedstawiać. Seria liczy już cztery części a wszystko zaczęło się w 1986 roku kiedy to Stephen Herek wyreżyserował pierwszą część tej serii o włochatych stworkach... Czwartą część wyreżyserował w 1991 roku Rupert Harvey, a scenariusz napisali Joseph Lyle i David J. Schow natomiast muzykę stworzył Peter Manning. Główne role w filmie zagrali Angela Bassett, Paul Whitthorne, Don Keith Opper, ... Film zapowiadał się nieciekawie po tym jak to przygody Jasona zostały przeniesione w kosmos ("Jason X")...

W 1992 roku tuż przed tym jak łowca nagród Charlie namierzył swoim pistoletem dwa ostatnie jaja crittersów, dostał wiadomość, że jest to nielegalne, ponieważ są to ostatni przedstawiciele tego gatunku w całym wszechświecie. Zostaje do niego wysłany transporter, gdzie ma złożyć jaja, ale nieszczęśliwie zostaje na pokładzie, gdzie natychmiast zostaje zahibernowany. Po 53 latach bezkresnej podróży w kosmosie zostaje odnaleziony przez statek kosmiczny. O swoim znalezisku informują stację kosmiczną która mówi im że zostaną wynagrodzeni jeżeli przetransportują ładunek do pobliskiej stacji. Gdy przylatują do stacji okazuje się że załoga albo została zabita albo uciekła. Jeden z załogi postanowił dowiedzieć się co jest w środku tajemniczej kapsuły i otwiera ją. Ze środka wyszedł Charli a crittersy rzucają się na jednego z ekipy. Charli znajduje resztę załogi i informuje ich o tym makabrycznym zdarzeniu... lecz jest już za późno. Crittersy zaczynają po kolei mordować członków ekipy i jedyną ich nadzieją jest przylot żołnierzy. Lecz okazuje się że i oni nie są pokojowo nastawieni dla naszych bohaterów... Co dalej dowiecie się sami jeżeli zdecydujecie się obejrzeć film.

Musze przyznać że nie oczekiwałem wiele po tym filmie ze względu na to jak został przeniesiony w kosmos Jason w filmie "Jason X", dlatego nie zawiodłem się... Fabuła filmu jest nadciągnięta więc nie spodziewajcie się wiele od tej części. Gra aktorów (Paul Whitthorne, Eric DaRe, Don Keith Opper i Angela Bassett) jest na wyjątkowo słaba. Reżyseria (Rupert Harvey) nie jest może najgorsza ale i nie najlepsza. Akcja rozgrywa się strasznie wolno i przez pierwszą połowę filmu (czyli ok 30 min.) możemy się nudzić. Jest w filmie kilka scenek zarówno dobrych (pośladki Angeli Bassett) jak i złych (crittersy przy komputerze). A to że crittersy mówią to mnie rozśmieszyło (nie wiem czy w innych częściach mówiły) i to co powiedziały: "Ty zajmij się nimi, ja zajmie się statkiem" :D Muzyka jest dobra ale i tak nie może się równać z minusami tego filmu. w tej części nie ma dużo scen w których można zobaczyć jak crittersy atakują ludzi. Podsumowując "Critters 4" jest nie udaną kontynuacją wspaniałej serii, gra aktorów, głupawe dialogi, wątła akcja to minusy tego filmu. Na plus zasługuje jedynie muzyka która i tak nic nie poradzi na minusy tego filmu i może to że nie trzeba się zapoznawać z wcześniejszymi częściami żeby wiedzieć o co chodzi. Na okładce filmu wideo w Polsce widniał taki napis "Piorunująca mieszanka wątków z filmów "Star Wars", "Alien" i "Gremlins" w jednym filmie "Critters 4"! Myślę że gdyby film był choć tak dobry jak "Star Wars" i "Alien" z pewnością był by pozycją którą trzeba było by obejrzeć... niestety tak nie jest. Nie polecam filmu osobą które wcześniej nie spotkały się z pozostałymi częściami filmu jedynie fanom serii.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MROZIO

 
     
 ::GALERIA::