::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Sześcian

::
REŻYSERIA::
Vincenzo Natali

::SCENARIUSZ::
Vincenzo Natali, Andre Bijelic

::MUZYKA::
Mark Korven
 
::ROK::
1997

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Nicole De Boer
Nicky Guadagni
David Hewlett
Andrew Miller

::PLUSY::
+ Ciekawa fabuła
+ Aktorstwo
+ Niektóre efekty ( sceny śmierci)
+ Pułapki w sześcianach
+ Zakończenie


::MINUSY::
- Nie jest to horror
- Czasami nudzi

::OCENA FILMU::
9/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


CUBE

 

Wyobraźcie sobie sytuację, że pewnego, zwykłego dnia kładziecie się spać do swojego łóżka a rano budzicie się zamknięci w jakimś dziwnym pomieszczeniu. To właśnie spotkało głównych bohaterów filmu „Cube”.

Szóstka nie znających się osób budzi się zamknięta w dziwnym sześcianie. Wychodząc z niego znajdują się w kolejnym. Bowiem w każdym z sześcianów jest sześć wyjść prowadzących do innego. Teraz będą musieli rozwiązać najcięższą zagadkę w ich życiu. Aby wyjść i co najważniejsze przeżyć, ponieważ sześciany mają okropne zasadzki, trzeba współpracować, a to za dobrze im nie wychodzi.

Jest to na pewno jeden z lepszych filmów ostatnich lat. Niestety nie można nazwać go horrorem, raczej thrillerem z domieszką s-f i psychologii. Fabułą filmu jak widać jest naprawdę imponująca, chociaż zdawać nam się może, że film nie będzie tak ciekawy zaskakuje naprawdę. Niestety film zaczyna w pewnym momencie trochę nudzić, ale wynagradza nam to niesamowita końcówka, której nie można za nic prędzej rozszyfrować.

Aktorzy w filmie są mało znani, ale dobrzy, nie można im nic zarzucić. Bacznie śledzimy ich losy a nawet współczujemy, co jest rzadkością w obecnych czasach. Co do muzyki to jest jej w filmie niewiele i nie jest ona zauważalna, zamiast wsłuchiwać się patrzymy już na co innego. Efekty w filmie – niektóre robią wrażenie, ale nie jest ich też za dużo. Ciekawe są sceny śmierci, niektóre bowiem rodem z Final Destination.

Podsumowując. Filmu nie można nazwać do końca horrorem, ale to nie znaczy, że nie można go obejrzeć. Naprawdę jest ciekawy i warty zobaczenia.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: VIGGO

 
     
 ::GALERIA::