::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Dark Water

::
REŻYSERIA::
Hideo Nakata

::SCENARIUSZ::
Kôji Suzuki

::MUZYKA::
Kenji Kawai,
Shikao Suga


::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
101 min.

::OBSADA::
Hitomi Kuroki
Rio Kanno
Mirei Oguchi
Asami Mizukawa

::PLUSY::
+ Miejsce akcji
+ Gra aktorów
+ Efekty dźwiękowe oraz specjalne
+ Klimat


::MINUSY::
- Bliskie podobieństwo do "Ringu"

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DARK WATER (HONOGURAI MIZU NO SOKO KARA)

 

Po utracie pracy i domu Yoshimi Matsubara ( Hitomi Kuroki ) musi szukać obydwu tych rzeczy, by nie stracić swojej córeczki Ikuko ( Rio Kanno ). Znajduje przytulne mieszkanie w starym budownictwie. Na ich nieszczęście budynek ten jest nawiedzony przez dziewczynkę o imieniu Mitsuko ( Mirei Oguchi ), po którą niegdyś matka zapomniała przyjść do przedszkola i ta sama musiała wracać do domu. Po drodze weszła na dach, aby zobaczyć zbiornik wodny. Przez przypadek wpadła jej do środka torebeczka. Gdy chciała po nią sięgnąć, to wleciała do niego i już nigdy nie odnaleziono małej dziewczynki. Teraz jest postrachem dla jednej rodziny - Ikuko i jej matki. Każdego wieczoru Mitsuko pojawia się. Poprzedzane to było dużą ilością wody, która zalewała mieszkanie rodziny Ikuko, wprowadzając ją w śmiertelne przerażenie.

Człowiek, który nakręcił „Ring” (Hideo Nakata) stworzył kolejny dobry film. (Te dwa dzieła mają ze sobą coś wspólnego w „Ringu” jest to studnia, a tutaj zbiornik wodny). Film jest mieszanką horroru, thrilleru psychologicznego (stan w jakim znajduje się Yoshimi). Akcja filmu rozgrywa się w starym budynku, gdzie nie wszystko działa (dobry pomysł na horror). Słychać różne odgłosy i dzieją się dziwne rzeczy. Gra głównych aktorów bez zarzutu. Oprawa dźwiękowa jest doskonale dopasowana do wydarzeń na ekranie. Dzięki niej tworzy się znakomity klimat. Efekty wizualne także są dobre, prawie w ogóle nie można się tu czepiać. Film jest dopracowany od początku aż do końca. W końcu japońscy reżyserowie zaczęli być zauważani poza ich krajem. Mają oni zaskakujące pomysły na zrobienie dobrego horroru.

„Dark Water” mi się podobał. Muzyka, efekty, gra aktorów bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Nie zobaczymy w nim żadnych stworów i tym podobnych, ale bez nich film jest na pewno lepszy. Wszystkim polecam ten film. Jest on dobrym reprezentantem japońskiego kina grozy.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::