::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Poranek Żywych Trupów

::
REŻYSERIA::
George A. Romero

::SCENARIUSZ::
George A. Romero, Dario Argento

::MUZYKA::
Goblin

::ROK::
1978

::CZAS TRWANIA::
126 min.

::OBSADA::
Daniel Dietrich
David Emge
Ken Foree
Scott H. Reiniger

::PLUSY::
+ Gra aktorska
+ Klimat
+ Ilość zombie


::MINUSY::
- Charakteryzacja zombie

::OCENA FILMU::
9/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DAWN OF THE DEAD

 

Po genialnej ''Nocy Żywych Trupów'' George A. Romero nakręcił druga część trylogii o zombie. Jakie są tego wyniki???? Przekonajcie się sami...

Cały świat obiegła epidemia, która zamienia ludzi w zombie. Grupa czterech osób postanawia uciec helikopterem w odludne miejsce, gdzie nie ma żywych trupów. Docierają do opustoszałego centrum handlowego. Mają tam wszystko pod dostatkiem. Pewnego dnia odwiedza ich gang motocyklistów, który ma zamiar przerwać im tę sielankę...

Powiem od razu. Film jest na pewno lepszy od remaku. Ale przejdźmy do konkretów. Gra aktorska bez zastrzeżeń, wspólnie z aktorami przeżywamy strach, lęk, radość itd. Zombie tu nie przedstawiają się wybornie, charakteryzacja pozostawia wiele do życzenia. Głowa pomalowana jest niebieską farbą i niezbyt wiarygodną krwią o kolorze różowym(?).Trudno się temu dziwić bo ilość ich jest ogromna. Jednak nie powinno to przeszkadzać.

Co do klimatu. Klimat w tym jest jakby trochę luźniejszy niż w ''Nocy Żywych Trupów'', jest więcej elementów humorystycznych. Film jest długi, ale na pewno się na nim nie zanudzicie. Akcja jest nieustanna, co chwilę coś się dzieje. Końcówka być może nie jest tak dobra jak pozostała część, zdania na ten temat są różne, ale mi ona nie przeszkadzała. Budżet był stosunkowo nie wielki i aż dziw że film odniósł taki sukces.

Film jest wart obejrzenia, na pewno jeden z najlepszych filmów o zombie. George A. Romero wywiązał się z zadania znakomicie. Daje ocenę 9/10 bo pomimo niewielkiej ilości błędów ''Dawn Of The Dead'' jest świetny. Polecam!!


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: BARTHOLOMEW

 
     
 ::GALERIA::