::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Dzień Żywych Trupów

::
REŻYSERIA::
George A. Romero

::SCENARIUSZ::
George A. Romero

::MUZYKA::
John Harrison

::ROK::
1985

::CZAS TRWANIA::
102 min.

::OBSADA::
Lori Cardille
Terry Alexander
Joseph Pilato
Jarlath Conroy

::PLUSY::
+ Miejsce akcji
+ Muzyka


::MINUSY::
- Środek filmu
- Gra aktorów
- Czasami nudzi


::OCENA FILMU::
4/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DAY OF THE DEAD

 

Ostatnia grupka ludzi jacy żyją na świecie chronią się w starej opuszczonej kopalni, gdzie znajduje się nowoczesna, chroniąca przed zombie budowla. Jest ona szczelnie zamknięta z góry, lecz wejście do kopalni nie jest szczelnie zamknięte i dlatego nieliczne zombie wchodzą tak, lecz stoi ściana przez którą nie mogą przejść. W grupce ludzi ukrywających się jest doktor Logan ( Richard Liberty ), który eksperymentuje na zombie. Kapitan Rhodes ( Joseph Pilato )nie wytrzymuje, że trzymają zombi w laboratorium, wybuchają między nimi konflikty które prowadzą do wpuszczenia zombie do środka i śmierci niektórych. Teraz za wszelka cenę pozostali ludzie chcą ujść z stamtąd z życiem.

"Day Of The Dead" reżyserem filmu jest George A. Romero, powstał on w 1985 roku. Fabuła filmu jest dość niespotykana, ponieważ jest to jedyny film o zombi, gdzie akcja toczy się pod ziemią. Tam dochodzi do najlepszych, krwawych scen ( Tom Savini - efekty specjalne ), gdzie większość bohaterów ginie. Trochę dziwne jest w tym filmie wątek zaciągnięty jakby z jakiegoś dramatu ( środek filmu ), gdzie dochodzi do dramatycznych scen, przeżyć aktorów ( dość śmieszne złączenie dramatu z horrorem ). Tak samo gdy doktorek chce oswoić zombie, jak psa, lecz później to się na ludziach zemści. Gra aktorów kiepska ( Lori Cardille, Terry Alexander, Joseph Pilato, Jarlath Conroy, Anthony Dileo Jr. i inni ), nie wspomnę, że grało ich około piętnastu ( ludzie ), a reszta to zombi. Efekty dźwiękowe dość dobrze dopasowane.

"Day Of The Dead" nie jest tak dobrą produkcją jak jej poprzednicy ( "Night Of The Living Dead" i "Dawn Of The Living Dead" ), ale nie jest też najgorszą. Efekty stoją na wysokim poziomie, gorzej z grą aktorów. Ogólnie film jest fajny, a najlepsza końcówka ( po oglądnięciu sami to stwierdzicie ).


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::