::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Piekielna Głębia

::
REŻYSERIA::
Renny Harlin

::SCENARIUSZ::
Duncan Kennedy,
 Wayne Powers


::MUZYKA::
Trevor Rabin

::ROK::
1999

::CZAS TRWANIA::
105 min.

::OBSADA::
Samuel L. Jackson
Saffron Burrows
Stellan Skarsgård
Jacqueline McKenzie

::PLUSY::
+ Dużo dobrych akcji
+ Nie nudzi
+ Rekiny
+ Lokacje
+ Efekty specjalne, muzyka, aktorstwo


::MINUSY::
- Początek filmu

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DEEP BLUE SEA

 

Piekielna głębia czyli „Deep Blue Sea” nie należy do gatunku horroru lecz thrillera i jest warta opisania. Film został wyprodukowany przez wytwórnie Warner Bros w lipcu 1999 roku. Jest mieszanka różnych gatunków filmowych (przygodowy, akcji science fiction, fantastyka i thriller).

W celu wynalezienia lekarstwa na Alzheimera przeprowadzane SA eksperymenty z mózgami rekinów, czyniąc je mądrzejszymi i szybszymi. Podczas kontroli zdarza się wypadek i rekin poddany śpiączce budzi się i odgryza rękę jednemu mężczyźnie. Zaczyna się walka o przeżycie, gdyż rekiny są bardzo sprytne i pragną zemścić się na rasie ludzkiej a ludzie chcą przeżyć i musza uciekać przed własnymi tworami. Widoczne są skutki eksperymentów i widać, że nikt nie może być za mądry bo to może się źle skończyć.

Film dość ciekawy, dużo akcji, nie jest przerażający ale godny oglądnięcia. Występują tu znani i dopiero wybijający się aktorzy : Thomas Jane, Samuel L. Jackson, Michael Rapaport, Stellan Skarsgĺrd. Nie przedstawiłam najważniejszych postaci filmu, którymi są rekiny, krwiożercze bestie czekające na błędy ludzi, które przesądzają o ich życiu. Film przypomina szczęki Spielberga a został wyreżyserowany przez Renny’ego Harlina (Exorcist:The Beginning -2004), lecz rekiny z filmu "Jaws" są realistyczne, a tu wszystko jest robione komputerowo, sama wielkość ich jest niesamowita i przerażająca. Gdyby w wodach pływały takie bestie to na pewno nikt już by nie myślał o kąpieli w wodzie, no chyba że w wannie. Muzyki stanowczo za mało, lecz bardzo dobre efekty dźwiękowe, wprowadzają widza w lekki stan zaniepokojenia i mają swój charakterystyczny i specyficzny klimat. Dość dobry pomysł na lokalizację filmu, pod wodą, gdzie po nieudanym eksperymencie nad rekinami, one stają przeciwko ludziom znajdujących się wewnątrz podwodnej budowli. Film polecam miłośnikom filmów akcji, gdzie głównymi bohaterami są ludojady ( rekiny ).


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::