::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Demony

::
REŻYSERIA::
Lamberto Bava

::SCENARIUSZ::
Dario Argento, Lamberto Bava, Franco Ferrini, Dardano Sacchetti

::MUZYKA::
Billy Idol, Pat Gribben, Vince Neil, Rick Springfield

::ROK::
1985

::CZAS TRWANIA::
88 min.

::OBSADA::
Urbano Barberini
Natasha Hovey
Victoria Zinny
Fiore Argento

::PLUSY::
+ Duża ilość demonów
+ Dużo scen gore
+ Przez cały czas się coś dzieje
+ Muzyka


::MINUSY::
- Gra aktorów
- Piski dziewczyn


::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DEMONS (DEMONI)

 

Cheryl ( Natasha Hovey ) otrzymuje od człowieka w masce darmowy bilet na seans kinowy. Do kina „Metropol” zabiera swoją przyjaciółkę Kathy ( Paola Cozzo ). Wraz z nią zaproszenia otrzymało jeszcze kilka osób. Dwóch chłopaków, którzy także otrzymali bilety podrywa je. Początkowo dziewczyny traktują ich, jakby w ogóle nikogo tam nie było. Gdy już zaczyna się film, okazuje się że to horror, a akcja z każdą minutą staje się bardziej rzeczywista. Nagle jedna z „kobiet” na sali zaczyna czuć bóle, gdy wychodzi do WC, zaczyna się zmieniać w demona. Zaczyna atakować ludzi, którzy jak stado baranów próbuje się wydostać z kina. Jednak okazuje się że, wyjścia z budynku nie ma, a wszystkie drzwi są zamurowane. Ludzie postanawiają przeciwstawić się demonom. A tych ciągle przybywa…

Reżyserem filmu “Demons” ( 1986 r. ) jest Lamberto Bava, a scenariusz napisał Dario Argento. Uczynił on z tego filmu raj dla ludzi uwielbiających żywe trupy. W tym filmie podobnie jak one, demony muszą ugryźć ludzi, by zostali jednym z nich. Można znaleźć tu dużo scen gore, bardzo brutalnych i z dużą ilością krwi. Akcja filmu toczy się w opuszczonym już kinie ( + ), stwarza to dobry klimat. Cały czas coś się dzieje, co chwilę widzimy ataki demonów na ludzi. Największym plusem tego filmu jest scena przemiany z człowieka w demona ( dość dobrze w filmie to widać, i jest to dość brutalne). Gra aktorów przeciętna, po niektórych aktorach widać, jakby pierwszy raz mieli do czynienia z takim gatunkiem filmu. Ciągłe piski dziewczyn stają się z czasem denerwujące. Muzyka nawet dobrze dobrana, możemy usłyszeć stare hard rockowe kapele miedzy innymi: Saxon czy Accept, które o dziwo fajnie komponują się z akcją filmu.

„Demons” jest dość dobrym filmem z dobrą muzyką, lecz nie najlepszymi aktorami. Wyjątkowo dobrze się go ogląda. Czasami przypomina „Brain Dead”, czy też coś z serii Living Dead.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::