::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Dentysta

::
REŻYSERIA::
Brian Yuzna

::SCENARIUSZ::
Stuart Gordon, Dennis Paoli, Charles Finch

::MUZYKA::
Alan Howarth

::ROK::
1996

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Mark Ruffalo
Earl Boen
Virginya Keehne
Patty Toy

::PLUSY::
+ Pomysł
+ Fabuła
+ Efekty specjalne, aktorstwo, muzyka


::MINUSY::
- Wygląd gabinetu stomatologicznego
- Czasami nudzi


::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DENTIST, THE

 

Alan jest dentystą, pracuje w klinice, gdzie posiada swój własny gabinet. Jest poważnym i cieszącym się uznaniem dentystą , ale ma jedną wadę jest bardzo zazdrosny o żonę. Pewnego razu na wizytę przychodzi dziecko wraz z matką, początkowo badania przebiegają bez żadnych zastrzeżeń, lecz po chwili ma przewidzenia widzi dziwne rzeczy i rani pacjenta. Po tym fakcie dalej przystępuje do operacji, lecz dla kolejnych jego pacjentów będzie to już koszmar życia...

''The Dentist'' film ten opowiada historię o psychicznie chorym dentyście, jego choroba objawia się podczas zabiegów. Zaczyna mieć zwidy i terroryzuje swoich pacjentów, nie dając im czasu na żadną obronę. Dochodzi nawet do tego że próbuje ich zabijać. Miejsce akcji jak sam tytuł wskazuje to gabinet dentystyczny, ale najdziwniejszą rzeczą jest to, że jednak to przytulny i ładnie wyglądający gabinet, trochę nie podobny do akcji horroru. Ale to tylko pozory to co się tam dzieje odraża od jakichkolwiek wizyt u prawdziwego dentysty.

Efekty specjalne są wręcz rewelacyjne. Każda akcja z rwaniem, wierceniem jest świetna, po prostu zwala z nóg. Najważniejsze w tym jest to że wygląda to na nawet prawdziwe akcje, a nie jakieś badziewie. Chcąc nie chcąc dzięki znakomitym efektom film jest dobry, dochodzi do tego muzyka, która w znakomity sposób dopasowana jest z krwawymi i mrożącymi krew w żyłach akcjami. Najważniejsze jest to, że tam gdzie jest potrzeba ona jest i to w nasilony sposób. Gra aktorów także zasługuje na plusa. Większość aktorów wywiązała się ze swojego zadania bardzo dobrze. Co do gatunku ,ja stawiam na trzy: horror ( krwawe mordy i tortury), thriller ( sceny związane z ucieczką ), romans ( fikcyjny romans żony Alana z czyścicielem basenów). Nasz aktorek stosuje normalne narzędzia dostępne w normalnym gabinecie dentystycznym, które przekształca w narzędzia tortur. Więc strzeżcie się dentysty.

''The Dentist'' jest dość dobrym filmem o maniakalnym dentyście. Gra aktorów, muzyka i efekty specjalne na niezłym poziomie. Polecam film wszystkim ludziom lubiącym takie historie.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::