::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Bękarty Diabła

::
REŻYSERIA::
Rob Zombie

::SCENARIUSZ::
Rob Zombie

::MUZYKA::
Rob Zombie

::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
101 min.

::OBSADA::
Mary Woronov
Natasha Lyonne
Priscilla Barnes
Tyler Mane

::PLUSY::
+ Fabuła
+ Efekty specjalne, muzyka, aktorstwo
+ Nie nudzi
+ Cała reszta


::MINUSY::
- Praktycznie nie ma

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DEVIL'S REJECTS

 

Jest to drugi film Roba Zombie "Devil's Rejects". Znany muzyk postanowił spełnić się w kolejnej dziedzinie. Po pierwszym filmie, który już teraz można nazwać kultowym pt. ""House Of 1000 Corpses", zdobył wielu zwolenników. Nic więc w tym dziwnego, że wiadomość o powstaniu jego drugiego dzieła ucieszyła sporą część horror-maniaków.

Rodzina Firefly'ów z samego rana zostaje zaskoczona przez policję. Rozpętuje się piekło. Jednak większej części rodziny udaje się zbiec z miejsca rzezi pozostawiając po drodze krwawe żniwo. Dokładniej przybliżając fabułę jedynie Otis i Cipcia zdołali uciec, kierując się prosto na spotkanie z kolejnym członkiem familii, sławnym już klaunem z pierwszej odsłony filmu - Kpt. Spauldingiem. Policja w tym czasie po przeszukaniu domu Firefly'ów odkrywa okrutną prawdę. Mianowicie znajdują pełno zmasakrowanych zwłok w tym też ciało martwego już brata miejscowego szeryfa. Szeryf prowadzący tą sprawę zaprzysięga sobie, że nie ustanie dopóki dopóty ich nie zabije i nie pomści śmierci rodziny. I tak zaczyna się kolejny epizod w życiu rodzinki Firefly...

Fabuła filmu nie jest zbyt skomplikowana. Ma się wrażenie, że już gdzieś widziało się tą produkcję. Może i jest kilka podobieństw do innych filmów, ale to jedynie na początku. Sama końcówka mile nas zaskakuje. Jest tam wiele brutalnych i krwawych scen, które spodobają się większości widzom. Ale i początek nie jest najgorszy, rodem z "Texas Chainsaw Massacre". Widzimy dom pełen zmasakrowanych zwłok. Dobre wprowadzenie do nudniejszej części filmu. Ale także i tutaj nie uświadczymy większych przestojów akcji, które by spowodowały obniżenie wartości "Devil's Rejects".

Rob Zombie postanowił stworzyć film, w którym jest dosłownie wszystko. Przemoc, brutalność, duża ilość krwi, sex i szybka akcja. To tylko część cech charakteryzujących ten film. Głównie jest to dobre zestawienie, ponieważ film rzadko nudzi, bardziej zaskakuje dobrymi rozwiązaniami niektórych scen. Trzeba przyznać, że "Devil's Rejects" posiada dość ciekawą scenerię. Pustynia, mroczne sceny i zwłoki dają o sobie znać na każdym kroku.

Dość ciekawym rozwiązaniem był dobór muzyki, która nie jest zbyt dobra, jednak pasuje do wszystkich scen akcji w najmniejszym szczególe. Daje to dobry efekt końcowy. Efekty specjalne stoją na średnim poziomie. Choć kilka z nich zasługuje na dobre słowo. A jakie to się sami przekonajcie. Przejdźmy do oceny gry aktorskiej. Przyznam się, że jak dla mnie wypadła zaskakująco dobrze. Choć tak naprawdę można by tu powiedzieć, że w filmie wystąpiło kilku aktorów, pomijając tych co grali policjantów i trupy. To można było by ich policzyć na naszych palcach.

Devil's Rejects" drugi z kolei film Roba Zombie wypadł bardzo dobrze. Małe zachwiania w akcji, dobrze dobrana muzyka, efekty specjalne stojące na dobrym poziomie, krew, brutalność... Nie wiadomo, dlaczego Rob Zombie dopiero teraz zabrał się do kręcenia filmów grozy. Jeśli zrobiłby to wcześniej, teraz uważany byłby za jednego z lepszych reżyserów dzisiejszych czasów. Polecam wszystkim ten film. Jest warty zobaczenia i utwierdzenia się w przekonaniu o potędze tego filmu. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie to ostatnia produkcja wydana przez Roba Zombie.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::