::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Łowca Snów

::
REŻYSERIA::
Lawrence Kasdan

::SCENARIUSZ::
William Goldman, Lawrence Kasdan

::MUZYKA::
James Newton Howard

::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
136 min.

::OBSADA::
Ryan DeBoer
Ingrid Kavelaars
Bobby Edner
Donnie Wahlberg

::PLUSY::
+ Doborowa obsada
+ Druga połowa filmu
+ Fabuła


::MINUSY::
- Beznadziejny początek
- Muzyka
- Za dużo s-f

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


DREAMCATCHER

 

Czterech przyjaciół Beav, Henry, Jonesy i Pete, wybrało się do chatki w lesie, by w swoim gronie zabawić się i pobyć z sobą. Ich przyjaźń zaczęła się około trzydziestu lat temu, po dziwnym incydencie. Podczas polowania w lesie, znajdują dziwnie zachowującego się faceta o imieniu Rick. Który wygląda na chorego, pomagają mu. Lecz gdy Rick umiera ( Ginie ) z jego wnętrza wyłazi obcy. Od tej chwili muszą walczyć o swoje przeżycie. Nie dość że armia otoczyła teren i nie pozwala się nikomu wydostać z niego, to jeszcze nie chce im pomóc. Skazani są tylko na siebie...

"Dreamcatcher" wyreżyserował Lawrence Kasdan, powstał on w 2003 roku. Fabuła filmu przypomina raczej film science fiction ( pierwsze 40 min. to nie wiadomo co to w ogóle jest czy dramat czy coś innego ). Film przedstawia historię czterech klesi, którzy wybrali się do chatki w lesie. Przypadkowo znaleźli mężczyznę w którym pasożytował obcy i od tego wszystko się zaczęło. Muzyka jest słabym punktem tego filmu, raczej nie przypomina to ścieżki dźwiękowej z horroru, lecz czasami zdarzają się momenty w których muzyka zaskakuje i przeraża. Gra aktorów nie była na wysokim poziomie, czasami śmiać się chciało z ich aktorstwa. Występowali między innymi: Morgan Freeman, Jason Lee, Thomas Jane. Coraz bardziej widoczna jest różnica między książką a filmem, w której zwycięża książka. Film zaczyna odbiegać od oryginału i za dużo jest tam science fiction. Fakt nawiązania do innych filmów staje się już nudny i przestarzały ( np. Dzień Niepodległości, Z Archiwum X, Coś ).

"Dreamcatcher" może i powstał na podstawie powieści Stephena Kinga, która osiągnęła niesamowity sukces jednak filmowi nigdy nie uda powtórzyć. Moim zdaniem jest to powiązaniem za dużo znanych filmów. Aktorstwo i muzyka jak już wspomniałem jest na średnim poziomie, ale za to fabuła jest dobra ( lecz dopiero po 40 min. ). Polecam go tylko fanom Stephena Kinga, bo ludzie fascynujący się horrorem będą zawiedzeni.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::