::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Oszukać Przeznaczenie 2

::
REŻYSERIA::
David R. Ellis

::SCENARIUSZ::
 Eric Bress,
Jeffrey Reddick


::MUZYKA::
Shirley Walker
 
::ROK::
2003

::CZAS TRWANIA::
90 min.

::OBSADA::
Tony Todd
Cam Cronin
Jonathan Cherry
Sarah Hattingh

::PLUSY::
+ Dźwięk
+ Efekty specjalne
+ Aktorstwo
+ Nastrój
+ Wszechobecna śmierć
+ Nie nudzi
+ Ciekawe zakończenie


::MINUSY::
- Za mało straszny

::OCENA FILMU::
9/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


FINAL DESTINATION 2

 

Ile razy to już było? Po kasowym sukcesie filmu kręcona jest jego druga część w celu zgarnięcia jeszcze większej sumki. Przeważnie kolejna odsłona oparta jest na tym samym pomyślę, występują ci sami aktorzy, a mimo to film bardzo odbiega jakością od swojego poprzednika i jest po prostu kiczowaty. Takich kontynuacji jest sporo, np.: "Smakosz 2", "Texas Chainsaw Massacre 2", jak również dosyć niedawno nakręcony amerykański "The Ring 2". Na szczęście, pomimo wielu takich zbędne niewypałów, zdarzają się w dorobku kina grozy (niestety bardzo rzadko) perełki, które totalnie rozkładają swojego poprzednika na łopatki - takim horrorem jest np. kultowy już "Evil Dead 2”. I do tej właśnie „wybitnej” grupy, należy wg mnie "Final Destination 2".

19 - letnia Kimberly podczas wyprawy samochodowej ze swoimi znajomymi, doznaje straszliwej wizji bardzo bliskiej przyszłości. Przewiduje ogromny karambol na autostradzie, w którym widzi śmierć wielu ludzi. Szybko reaguje, przez co udaje się jej ocalić niewielką, bo zaledwie kilkuosobową grupkę i psuje w ten sposób cały plan wszechobecnej "śmierci". Jednak "kostucha" nie ma zamiaru odpuścić i zrobi wszystko, żeby dopełnić swego dzieła i móc wykreślić dotąd ocalałych ze swojej listy.

Tak w skrócie prezentuje się fabuła filmu. Scenariusz jest praktycznie taki sam jak w części pierwszej. Znowu mamy do czynienia z wizją wypadku, uratowaniem kilku osób i wszelkimi staraniami uniknięcia okrutnego przeznaczenia. Jednak tym razem wszystko jest zrealizowane niemal idealnie, a większość scen zapiera po prostu dech w piersiach. Już od samego początku filmu czujemy niesamowitą atmosferę i wbici w fotel z niecierpliwością wyczekujemy najgorszego. Taki stan umysłu towarzyszy nam przez cały film. Efekty specjalne po prostu oszałamiają. Połączone w jedną całość z niesamowitym dźwiękiem Dolby Surround oferują nam audio-wizualną rozkosz, którą można oglądać w nieskończoność. Aktorzy grają wyśmienicie. Cieszy oko mała rólka zagrana przez czarnoskórego Tony'ego Todda, znanego z takich dzieł, jak: "Night Of The Living Dead" z 1990r. czy serii "Candyman". Niektóre sceny są naprawdę brutalne i krwawe, co jest wielkim plusem. Dane nam będzie ujrzeć naprawdę wiele, chociażby: zmiażdżenie i rozcięcie ciała ludzkiego, wprawiającą w osłupienie scenę z drabiną, a także kilka fantastycznych pokazów pirotechnicznych. Samo przedstawienie karambolu jest dzieckiem geniuszu nowej technologii i dzięki niespotykanemu realizmowi na długo zapada w pamięć. Jedyny minus to to, że film nie jest straszny. Towarzyszy nam stale niesamowity nastrój, ale prawdziwej grozy tutaj niestety nie doświadczymy. Należy także wspomnieć o zakończeniu, które jest ciekawe i pozostawia twórcom wolną drogę do rozwinięcia dalszej historii. Oby kolejna część była jeszcze lepsza.

"Final Destination 2" jest filmem bardzo dobrym, ciekawym i zdecydowanie lepszym od swojego pierwowzoru. Bez żadnych zastrzeżeń można go dołączyć do nielicznej grupy horrorów, których druga odsłona bije na głowę poprzednika. Bardzo zachęcam do obejrzenia, a dla osób, którym spodobała się pierwsza część, jest wręcz obowiązkiem


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PROCENCIK

 
     
 ::GALERIA::