::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Oszukać Przeznaczenie 3

::
REŻYSERIA::
James Wong

::SCENARIUSZ::
James Wong
Glen Morgan


::MUZYKA::
Shirley Walker
 
::ROK::
2006

::CZAS TRWANIA::
115 min.

::OBSADA::
Mary Elizabeth Winstead
Ryan Merriman
Chelan Simmons
Amanda Crew


:: PASTOR ::

::PLUSY::
+ Pomysł
+ Wykonanie
+ Strona techniczna
+ Gra aktorów
+ Fabuła


::MINUSY::
- Film czasami nudzi
- Mało straszny

::OCENA FILMU::
7/10


:: REQUIEM ::

::PLUSY::
+ Strona techniczna
+ Efekty specjalne 3D

::MINUSY::
- Nudny
- Ale to już było...
- Mało straszny

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


FINAL DESTINATION 3

 

Wendy Christensen wraz ze swoimi przyjaciółmi spędzają wieczór w wesołym miasteczku. Bawią się jak tylko mogą. Po wejściu do roller coastera Wendy przed swoimi oczyma ujrzała wizję co czeka ich, gdy zgodzą się na tą przejażdżkę. W ostatniej chwili kilku osobą udaje się opuścić kolejkę, jednak ci którzy zostali zginęli. Wszystkich ocalałych czeka zmierzenie się z własnym przeznaczeniem...

Czy istnieje takie coś jak przeznaczenie? Wielu odpowiedziałoby, że tak. Życie człowieka zależy tylko od niego samego. Zawsze można coś w nim zmienić. Jednak w filmie jest inaczej. Przed przeznaczeniem nie da się uciec. Wcześniej czy później dosięgnie każdego. Trzecia część filmu "Final Destination" fabułą przypomina swoich dwóch poprzedników. Tym razem głównej bohaterce udaje się ocalić kilka osób przed katastrofą roller coastera. Jednak ich los jak można było zauważyć w poprzednich częściach i tak jest przesądzony. Każdego ocalałego przeznaczenie dosięga w najróżniejszych miejscach (na przykład w siłowni czy w solarium). Oczywiście w tych scenach filmowcy użyli masę efektów specjalnych, które są nadzwyczaj dobre. W części tej nie zobaczymy dużej ilości scen z "śmiercią" ocalałych. Nie zmienia to obniżenia jakości filmu.

W pierwszych planach "Final Destination 3" miało zostać nakręcone w technice 3D, ale jak można zauważyć zrezygnowano z tego. Z jakiej przyczyny nie wiadomo. Film prezentuje się dość dobrze prawie pod każdym względem. I otóż to prawie. Chodzi o to, że naprawdę dobre sceny przewlekają długie i nudne "wprowadzenia" do każdej z akcji. Przez co film staje się mniej straszny. Czasami może to sprawić, że widz inaczej patrzy na tą produkcję. Jeden minus, to i tak dobre osiągnięcie filmowców. Produkcja ta dzięki dobrze dobranej ścieżce dźwiękowej staje się bardziej atrakcyjna. Oczywiście jej rola jest jedna - straszyć. Nie zapomniano o dobrym doborze aktorów. Nie są oni kompletnymi amatorami, bo jeśli by nimi byli film stracił by dużo.

Według mnie zamierzenia twórców filmu zostały spełnione. Możemy zobaczyć dobre sceny, w których przeznaczenie dopada ocalałych przez Wendy. Oczywiście ich wykonanie jest nadzwyczaj dobre. Klimatycznie film przypomina swoich dwóch poprzedników. Jak już wcześniej wspominałem "Final Destination 3" jest za mało straszny. Mało kiedy można się porządnie wystraszyć. Co sprawia, że czasami na się dosyć oglądania dalej tej produkcji. Czy warto jest czekaj na końcówkę? Oczywiście. I tam znajdują się dobre i mocne sceny. Polecam wszystkim zobaczenie jak najszybciej tego filmu. Jest on wart zobaczenia.

AUTOR: PASTOR


"Uciec przed śmiercią, ścigając się z czasem…"

Trzecia odsłona horroru, wyreżyserowana przez Jamesa Wonga, twórcę pierwszego cyklu filmu. Wyzwaniem dla filmowców okazało się sprostanie wymogom poprzednich części cyklu. James Wong scenę wprowadzającą postanowił nakręcić w lunaparku. Duże wrażenie robi scena katastrofy kolejki, nakręcona z wykorzystaniem zdjęć w pełnej skali w parku rozrywki w Vancouver, animacji komputerowej, sztuczek kaskaderskich i ujęć z aktorami na tle zielonego ekranu.

"To film dla ludzi uzależnionych od adrenaliny. Lubią się narażać badając granice swoich możliwości, a "Oszukać Przeznaczenie 3" wpisuje się w tą brawurę i lęk, których chcą doświadczyć bez wystawiania się na prawdziwe ryzyko"

Producent
Craig Perry

Grupa uczniów ze szkoły średniej postanawia uczcić zakończenie roku szkolnego w miejscowym parku zabaw. Podczas wycieczki po parku, Wendy robi zdjęcia, podczas gdy reszta pogrążona w szaleństwach letniej zabawy poznaje uroki lunaparku. Wraz z grupą postawia przejechać się kolejką, podczas gdy reszta zadowolona z przejazdu usadawia się wygodnie, Wendy doznaje wizji. W panice opuszcza kolejkę, próbuje ostrzec innych… Podczas szamotaniny, z pomieszczenia zostaje wyproszona grupa młodzieży, niestety roller coaster rusza… Dochodzi do tragedii, która potwierdza dziewczyny przypuszczenia. Kilka tygodni dochodzi do kolejnej tragedii, ginie jeden z uczestników felernej wyprawy. Wendy po tym zdarzeniu zdaje sobie sprawę z tego, że śmierć uknuła kolejny plan, jedyną wskazówką jaką kieruje się nasza niedoszła ofiara jest sesja zdjęciowa z wesołego miasteczka. Rozpoczyna się rozpaczliwa walka o życie, jedynym ratunkiem jest unik przed zasadzką zastawioną przez siły nadprzyrodzone… Tym razem wszyscy mogą zginąć…

Trzecia i ostatnia jak do tej pory część serii filmowej, w której do samego końca niczego nie jesteśmy pewni. Jest to splot przedziwnych wydarzeń, w których nie koniecznie rządzi przypadek, które prowadzą do bezwzględnej eliminacji ocalałych… Kilka drastycznych scen śmierci ubarwia historie, ogólnie film jest ciężki do przetrawienia. Gdyby nie efekty i zamiłowanie do tematyki śmierci w tym wydaniu, nie warto by było nawet sięgać po tą pozycje… Tak więc, gdy już sięgniecie po tą pozycje, radzę zaopatrzyć się w filiżankę mocnej kawy i poduszkę… Dobre przy bezsenności…

AUTOR: REQUIEM


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
     
 ::GALERIA::