::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Podpalaczka 2

::
REŻYSERIA::
Robert Iscove

::SCENARIUSZ::
Philip Eisner

::MUZYKA::
Randy Miller
 
::ROK::
1994

::CZAS TRWANIA::
162 min.

::OBSADA::
Dan Byrd
Deborah Van Valkenburgh
Ron Perkins
Darnell Williams

::PLUSY::
+ Dobra kontynuacja
+ Dobrze zrealizowany
+ Efekty specjalne, aktorstwo i muzyka


::MINUSY::
- Film czasami nudzi

::OCENA FILMU::
6/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


FIRESTARTER 2: REKINDLED

 

O niektórych zdolnościach ludzi dowiadujemy się czasem w niewłaściwym czasie albo nawet za późno. Niektóre mogą być niebezpieczne dla nas samych. Badania na zwierzętach uważam za okrutne, gdyż one nie zgadzają się na jakiekolwiek eksperymenty tylko, że my ich nie rozumiemy. Na dzieciach eksperymenty są również okrutne i niesprawiedliwe, gdyż one jeszcze nie potrafią nam odmówić. Ogólnie społeczność ludzka jest niedoinformowana o rzeczach, które dzieją się za murami organizacji rządowych, które próbują coś tam wynaleźć jak na przykład broń biologiczną. Mówi się nam tylko o tych osiągnięciach o których chcą, żeby mówiono. Przeważnie jest tak, że prawo nie pozwala im ujawniać wszystkiego, gdyż większość eksperymentów jest z nim niezgodna.

Z Charlie Mc Gee spotykamy się, gdy jako dojrzała kobieta, znalazła sobie pracę w bibliotece na jednej z wyższych uczelni. Jednak wspomnienia nadal za nią "chodzą". Nie może zapomnieć a w bibliotece instytutu psychologii może mieć dostęp do różnych wartościowych dla niej akt. Konkretnie poszukuje informacji na temat swoich rodziców oraz o "locie sześć". Dla zmylenia przeciwnika zmieniła swoje personalia. Tymczasem w "sklepiku" zamykają rejony, by móc rozpocząć nowe badania a raczej przetestować swoje nowe osiągnięcia. Pozbywają się wszystkich tych, którzy maja coś wspólnego z lotem sześć. Młody mężczyzna został powołany, by odszukać Charlie. Podczas poszukiwań poznaję dziewczynę, w której się zakochuje a gdy dochodzi między nimi do zbliżenia odkrywa, że to jej poszukiwał. Mc Gee próbuje ocalić innych przed kolejnymi badaniami nad "lotem sześć", ale żeby to zrobić musi stoczyć walkę z Rainbirdem (bliskim znajomym z dzieciństwa).

Dalszy ciąg "Podpalaczki" jest dobrze zrobiony poza niektórymi momentami jak na przykład w pierwszej części matkę Charlie znajdujemy w w piwnicy zabitą a w tej widzimy ją zabitą gdy Charlie uciekała z ojcem. To są takie małe różnice pomiędzy dwoma częściami, ale dla mnie dość istotne. Jeżeli chodzi o efekty pirotechniczne to zostały one dobrze zrobione (scena w zaułku oraz w holu "Sklepiku"). Podobają mi się postacie dzieci oraz jak została zrobiona postać chłopca wchłaniającego ogień. Przyznam, że myślałam, że chłopiec pokona Charlie a następne filmy będą o nim kontynuacją. Muzyka jest na dobrym poziomie tak samo jak gra aktorów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::