::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Mgła

::
REŻYSERIA::
Rupert Wainwright

::SCENARIUSZ::
Cooper Layne

::MUZYKA::
Graeme Revell
 
::ROK::
2005

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Tom Welling
Maggie Grace
Selma Blair
DeRay Davis

::PLUSY::
+ Tytułowa mgła
+ Strona techniczna
+ Fabuła
+ Plenery
+ Udany remake


::MINUSY::
- Trochę nudny początek

::OCENA FILMU::
7,5/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


FOG, THE (REMAKE)

 

Na wodach Północnej Kalifornii dochodzi do niewyjaśnionych zjawisk. Ginie tam załoga małej łodzi. Po rozpoczęciu śledztwa przez miejscową policję nikt nie zdaje sobie sprawy, że wszystkiemu winna jest mgła. Okazuje się, że sto lat temu na tych samych wodach doszło do brutalnego mordu. Duchy zmarłych marynarzy i załogi statku mszczą się na potomkach oprawców. Ale czy tylko na nich...

Kolejny remake filmu Johna Carpentera. Okazuje się, że 2005 rok jest rokiem odnawiania starych produkcji. Nie zawsze udaje się przedstawić tą samą historię w lepszym świetle. Czasami jest i tak, że film staje się dużo gorszy i nie jest zdatny do oglądania. Teraz w kilku zdaniach spróbuję przedstawić jak kształtuje się ta produkcja. Fabuła nie jest nam obca. W końcu jest to remake filmu z lat osiemdziesiątych. Możemy zobaczyć świetne i malownicze plenery nadmorskiego miasteczka, gdzie życie toczy się zupełnie normalnie aż do momentu nadciągnięcia gęstej, a zarazem przerażającej mgły. Gdy już nadciągnie zaczyna się koszmar dla ludzi których "pochłonie". Jak już mogliśmy się przekonać w praktyce wielkie produkcje, bo tak tą można nazwać wcielają w swoje szeregi wiele znanych i utalentowanych młodych aktorów, którzy mogą wnieść coś nowego i oryginalnego do filmu.

Oczywiście tak wielka produkcja naszpikowana jest masą efektów specjalnych tam gdzie tylko się da. Ciekawym rozwiązaniem było stworzenie duchów wyłaniających się z mgły. Nie są to postacie typowych ludzi, tylko "niewolników mgły" zabranych przez nią przed laty. Bardzo rzadko możemy zobaczyć, że ów duch przybiera postać człowieka, zazwyczaj są to same cienie. Na brak akcji nie możemy narzekać, no może jedynie w początkowych minutach filmu, jednak jest to krótki czas, dlatego możemy szybko powrócić do "horror-owej lektury". Zazwyczaj nie ma jakiś większych przestojów, które mogą nudzić widza. Ciężko powiedzieć czy jest to horror, czy też nie. Jak dla mnie było za mało scen, które przeraziłby i wcisnęły w fotel.

Oglądając film co chwilę daje o sobie znać znakomita muzyka i efekty dźwiękowe, które nie raz wprowadzą widza w stan zniecierpliwienia i zaniepokojenia. Po większym zastanowieniu stwierdzam, że ten remake nie jest taki zły i zasługuje na poświęcenie czasu. Dlatego też polecam go wszystkim i zachęcam do lektury.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::