::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Od Zmierzchu Do Świtu

::
REŻYSERIA::
Robert Rodriguez

::SCENARIUSZ::
Robert Kurtzman,
Quentin Tarantino


::MUZYKA::
Graeme Revell
 
::ROK::
1996

::CZAS TRWANIA::
108 min.

::OBSADA::
Harvey Keitel
George Clooney
Quentin Tarantino
Juliette Lewis

::PLUSY::
+ Dobre wprowadzenie klimatu akcji i horroru
+ Fabuła
+ Czarny humor


::MINUSY::
- Mało strasznych scen

::OCENA FILMU::
?/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


FROM DUST TILL DOWN

 

Film z 1996 roku w reżyseri Roberta Rodrigueza, a nad scenariuszem pracował sam Quentin Tarantino. Zdjęcia są tworem Guillermo Navarro a muzyka skomponował Graeme Revell. Główne role zagrali w nim George Clooney (Seth), Harvey Keitel (Jacob), Quentin Tarantino (Rihard) i Juliette Lewis (Kate).

Seth i Richard Grecko osiągnęli swój życiowy cel: znaleźli się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców Ameryki. Swój bandycki szlak znaczą kolejnymi napadami i krwią ofiar. Ale miarka się przebrała - trzeba wiać do Meksyku. Bracia porywają kempingowy wóz Jacoba Fullera - pastora, który stracił wiarę, ojca dwójki dorastających dzieci - Kate i Scotta. Przeciskają się przez pilnie strzeżoną granicę. Następny przystanek to knajpa "Titty Twister", gdzie można się zabawić od zmierzchu do świtu. Przygotowany przez obsługę program obfituje w liczne niespodzianki: do północy bawią się goście, potem nadchodzi czas gospodarzy - miejscowych wampirów!

Film zapowiada się całkiem nieźle ze względu na reżyserię, scenariusz i obsadę. Bardzo dobrze sprawdził się tu reżyser który wprowadził klimat akcji i horroru tak żeby żadnego nie było za wiele. Także fabuła nie jest banalna. Gra aktorów (Quentina Tarantino i Georgea Clooneya) jest bardzo dobra i nie widać żadnych sztuczności. Ogólnie film jest dobry są tu wątki humorystyczne jak i straszne. Niby kolejny film o wampirach ale film mi się bardzo podobał i myślę że powinien się wam także spodobać. Fani mocnych horrorów typu Gore nie znajdą tutaj niczego dla siebie film jest raczej lekki i wyłącznie wygląd wampirów może się niektórym spodobać, choć masakra tuż po północy też nie należy do lekkich. Film doczekał się dwóch kontynuacji w 1999 roku (From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money) i w 2000 roku (From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter).

Podsumowując "Od zmierzchu do świtu" (From Dusk Till Dawn) jest filmem dobrym, fani mocnych horrorów nie znajdą tutaj nic dla siebie. Jednak myślę, że wielu osobom powinno się spodobać połączenie akcji z horrorem w hollywoodzkim stylu. Mi się film bardzo podobał.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MROZIO

 
     
 ::GALERIA::