::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Zgromadzenie

::
REŻYSERIA::
Brian Gilbert

::SCENARIUSZ::
Anthony Horowitz

::MUZYKA::
Anne Dudley

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
83 min.

::OBSADA::
Christina Ricci
Kerry Fox
Stephen Dillane
Ioan Gruffudd

::PLUSY::
+ Podwójne tajemnice
+ Dziwni ludzie
+ Lokacje
+ Scenografia
+ Efekty specjalne i dźwiękowe
+ Gra aktorów


::MINUSY::
- Mało straszny

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


GATHERING, THE

 

Młoda parka udaje się na wzgórze. Nim dziewczyna się odwraca, chłopak znika. Sama po chwili wpada w dół. Do małego miasteczka przybywa młoda i piękna turystka. Niestety dotkliwe potrąca ją samochód. W szpitalu okazuje się, że nic jej nie jest prócz zadrapań, siniaków no i zaniku pamięci. Kobieta, która potrąciła tę dziewczynę postanawia zaopiekować się nią. Pewien prof. zostaje wezwany do miejsca, w którym wpadły nastolatki z początku. Jest to średniowieczny kościół zasypany przed wiekami. Od tej pory nic nie będzie normalne dla Turystki i syna prof., Michaela...

Przepiękny zwiastun - cudowny. Bardziej straszny, niż film. Niestety całość nie rzuciła mnie na kolana. Czułem duży niedosyt i niezadowolenie, że nie spełnił moich oczekiwań, ogromnych oczekiwań. I to jest wielka szkoda. BiG Plusem są na pewno: podwójne tajemnice, Turystka, dziwni ludzie, zasypany kościół. Muzyka jest zajeb... Zwłaszcza na wstępie. Idealnie łączy się z pokazywanymi plenerami, które również są zajeb. Christina Ricci, odwaliła dość spory kawał dobrej roboty. Nie będę podważał jej talentu aktorskiego, ponieważ ona go ma i my to wiemy. Reszta postaci spisała się nieźle. Nie zauważyłem tam sztucznych osób. Jedyną denerwującą mnie osobą był mały Michael. Mało wiarygodny, nie potrafił pokazać "tego czegoś".

Film niedługo wchodzi do polskich kin, 04.06.2004. Nieważnie jest to, iż USA miała go półtora roku temu - Welcome In Poland, eh? Jeśli zaciekawiła cię choć trochę ta recenzja, to idź do Cinema. Ogląda się go bardzo przyjemnie i dobrze. Jest łatwy w odbiorze i straszny dla niektórych. Polecam.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: DICK

 
     
 ::GALERIA::