::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Duchy Marsa

::
REŻYSERIA::
John Carpenter

::SCENARIUSZ::
John Carpenter, Larry Sulkis

::MUZYKA::
Anthrax,
John Carpenter


::ROK::
2001

::CZAS TRWANIA::
110 min.

::OBSADA::
Natasha Henstridge
Ice Cube
Pam Grier
Jason Statham

::PLUSY::
+ Po części klimat
+ Muzyka
+ Carpenter
+ Futurystyczna wizja świata


::MINUSY::
- Film czasami nudzi
- Mało straszny
- Przesadzony w niektórych scenach
- Mało realistyczny
- Za dużo s-f

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


GHOSTS OF MARS

 

W XXIII wieku wyprawy na Marsa są codziennością. Ludzie na dobre osadzili się na tej czerwonej planecie i kolonizowali ją już spory kawałek czasu. Jednak podczas prac wiertniczych górnicy przypadkiem uwalniają zamknięte od stuleci duchy marsjańskich wojowników. Postępują one jak wirus, wchodząc do wnętrza człowieka przejmują nad nim kontrolę. Melania Bellard wraz ze swoim oddziałem przybywając do marsjańskiego miasta Chryse nie zdaje sobie sprawy, że coś im zagraża. Miała to być ich kolejna rutynowa inspekcja, jednak przerodziło się to w prawdziwy koszmar...

Film Johna Carpentera nie jest czymś wybitnym. Zwykły film klasy B, który nie zachwyca swoim wykonaniem. Widać, że John nie postarał się tworząc tą produkcję. Wiele elementów filmu jest w opłakanym stanie. Jak efekty specjalne czy też po części fabuła. Trochę za późno na takie opowieści, ponieważ podczas oglądania ma się wrażenie, że gdzieś widziało się ten film. Ciężko powiedzieć, czy jest on interesujący czy też nie? Niektórym może się spodobać, a niektórym nie. Za mało jest tutaj dobrych i szybkich akcji, które powinny zagrzewać widza do dalszego oglądania. A tutaj jest z tym mały problem. Czasami zdarza się i tak, że z nudów możemy usnąć.

Z założenia autora miał być to horror z elementami s-f. Oczywiście dominującym gatunkiem jest science-fiction, a z filmem grozy mało jest tutaj coś wspólnego, jak w ogóle coś jest. Jak już jesteśmy przy gatunku filmowym to muszę wspomnieć, że nie istnieje coś takiego jak strach. Dosłownie nie ma scen, w których można by się porządnie wystraszyć. Film ten charakteryzują słabiutkie sceny, w których widać sztuczność i niedopracowanie filmowców w najmniejszych szczegółach. Jednym z lepszych elementów filmu jest oczywiście muzyka, która daje o sobie znać co chwilę. W większości rockowe brzmienia dość dobrze komponują się na tle całego filmu.

Ostatnimi czasy wychodzi dużo podobnych filmów do "Ghosts Of Mars". Jedne są lepsze drugie gorsze. Akurat ten film stoi po środku całej stawki. Jest kilka dobrych scen, ale poza tym nic tutaj ciekawego nie ma. Jednak oceniając go miałem pewne wątpliwości czy ta produkcja jest godna polecenia czy też nie. Po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że oczywiście można zobaczyć ten film, ale nie gwarantuje, że będzie on straszny i nie zawiedziecie się po jego oglądnięciu.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::