::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
The Grudge - Klątwa

::
REŻYSERIA::
Takashi Shimizu

::SCENARIUSZ::
 Stephen Susco

::MUZYKA::
Christopher Young

::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
96 min.

::OBSADA::
Sarah Michelle Gellar
Jason Behr
William Mapother
Clea DuVall

::PLUSY::
+ Efekty specjalne, muzyka i gra aktorska
+ Atmosfera grozy i tajemniczości
+ Niesamowity klimat
+ Dobrze dopracowany


::MINUSY::
- Film jest podobny do innych ekranizacji
- Na dłuższą metę denerwują "pomrukiwania"

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


GRUDGE, THE

 

Tajemnica towarzyszy nam, na co dzień. Nierozwiązane zagadki kuszą nas, są ekscytujące oraz podniecające. Tajemniczość jest bardzo związana z ciekawością, gdyż ludzie ciekawi dążą do rozwikłania zagadek i tajemnic. Znane jest wszystkim przysłowie: „ Ciekawość pierwszy stopień do piekła ” a w filmie „ The Grudge ” ( Klątwa ) to pierwszy stopień do śmierci.

W Japonii w jednym z domów mieszka szczęśliwa rodzina. Szczęście to trwało do czasu, gdy pani domu zakochuje się w swoim profesorze, a jej mąż to odkrywa. Ta nieszczęśliwa miłość zapoczątkowała serię dziwnych morderstw… Po trzech latach do tego samego domu wprowadza się amerykańska rodzina, która chce ułożyć sobie życie w nowym miejscu, ale za sprawą tajemniczej postaci prawie cała rodzina przepada. Dopiero ciekawość wolontariuszki Karen doprowadza do rozwikłania sprawy...

Film stworzony przez twórców "Ringa", przez co jest do niego bardzo podobny. Wersja amerykańska, a akcja toczy się w Japonii, choć wydawało by się, że będzie w Stanach Zjednoczonych. Gra aktorska na dobrym poziomie, możemy tu zobaczyć wielu znanych aktorów, jak na przykład Sarah Michelle Gellar ( Buffy: Postrach wampirów ), Jason Behr (Roswell: W kręgu tajemnic ). Film ogólnie jest ciekawy, pełen efektów specjalnych. Podoba mi się efekt cofającego się czasu połączony z teraźniejszością, przynajmniej po trochu dowiadujemy się, co się dzieje, jaki był początek historii, a w międzyczasie obserwujemy poczynania bohaterów. Dźwięk zjawy momentami przeraża i towarzyszy nam stale, gdy zjawa się pojawia. Postać Toshio Saeki oraz miauczenie też daje rezultaty.

Ogólnie efekty są dobre jak na przykład w scenie, gdy Yoko odwraca się do Alexa i otwiera się jej szczęka oraz scena, w której kobieta zamordowana wychodzi z worka i toczy się po schodach. Charakteryzacja klątwy (kobiety zamordowanej) daje efekt, moim zdaniem jest dobrze wykonana. Podsumowując film jest dobry, trzyma w napięciu. Polecam go fanom filmów typu „Ring”.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::