::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::
Królik doświadczalny: Diabelski Eksperyment

::
REŻYSERIA::
Hideshi Hino

::SCENARIUSZ::
Hideshi Hino

::MUZYKA::
Mark Isham

::ROK::
1985

::CZAS TRWANIA::
43 min.

::OBSADA::
Mio Takaki
Naoto Takenaka
Nezumi Imamura
Iori Yum

::PLUSY::
+ Film jest bardzo realistyczny
+ Posiada specyficzny klimat
+ Bardzo dobre efekty specjalne


::MINUSY::
- Brak muzyki
- Brak sensownej fabuły
- Gra aktorów

::OCENA FILMU::
5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


GUINEA PIG: DEVIL'S EXPERIMENT

 

„Kilka lat temu, otrzymałem prywatną kasetę VIDEO pod tytułem "KRÓLIK DOŚWIADCZALNY". Czyjś komentarz mówił, że "To jest sprawozdanie eksperymentu na granicy przełamania znośnego bólu i korozji zmysłów ludzi"... ...ale to była, na faktach, wystawa diabelskiego okrucieństwa przez trzech boleśnie traktujących kobietę. "Królik doświadczalny" jest definiowany jako | materiał eksperymentalny.”

GUINEA PIG
 

Latem, roku 198x tokajska policja otrzymuje list z dziwną zawartością. Okazuje się, że jest tam kaseta video z nagranymi torturami pewnej kobiety. Nad którą znęca się trzech mężczyzn, którzy po zmęczeniu się, wymieniają się między sobą. Dziwne a zarazem skuteczne tortury stosowane na bezbronnej kobiecie przesądzają z góry jej los…

„Guinea Pig” jest dość nietypowym filmem, ponieważ nie posiada sensownej fabuły, jaka powinna towarzyszyć horrorowi. Jest ona złożona z dziesięciu wątków, które przedstawione są następująco: UDERZENIE, KOPNIĘCIE, PAZUR, NIEŚWIADOMOŚĆ, DŹWIĘK, SKÓRA, PŁOMIENIE, ROBAK, JELITA, IGŁA. Każda ze scen jest bardzo brutalna a niektóre wręcz obrzydliwe. „Guinea Pig” wygląda bardzo realistycznie, ponoć w pierwszej chwili od wydania filmu władze niektórych krajów myśleli, że ta produkcja jest reportażem z prawdziwego planu zdarzeń.

W tym filmie nie istnieje coś takiego jak muzyka. Jedynie, co można usłyszeć to odgłosy z torturowania, krzyki dziewczyny lub rozmowy między mężczyznami. Efekty specjalne pokazane w „Guinea Pig” są bardzo dobre, przekonywujące i realistyczne. Jedną z lepszych scen jest scena IGŁA, w której owi mężczyźnie wbijają kobiecie wielki szpikulec w oko, które zachodzi całe krwią i jest przekłute na wylot. Nie ma tutaj mowy o grze aktorskie, reżyserowi chodziło, żeby film wyglądał jak najbardziej realnie i aktorzy mieli zrobić tak jak było zamierzone w scenariuszu.

„Guinea Pig” jest chyba najbardziej realistycznym filmem pod znaku gore. Efekty specjalne, które można tu zobaczyć zaskakują swoją brutalnością. Japończycy wydając ten film nie przewidzieli, że wywoła on szok u niektórych ludzi. Wszczęte były badania czy na pewno jest to tylko film, czy okrutna prawda. Polecam go wszystkim horror maniakom i ludziom lubiącym okrutne sceny znęcania się nad bliźnimi. Jednak muszę go odradzić osobą o słabych nerwach, bo mogą tego nie wytrzymać.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::