::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Halloween 2

::
REŻYSERIA::
Rick Rosenthal

::SCENARIUSZ::
John Carpenter, Debra Hill

::MUZYKA::
John Carpenter, Alan Howarth
 
::ROK::
1981

::CZAS TRWANIA::
92 min.

::OBSADA::
Donald Pleasence
Charles Cyphers
Jeffrey Kramer
Lance Guest

::PLUSY::
+ Dobra kontynuacja
+ Postać Micheala Myersa
+ Efekty dźwiękowe


::MINUSY::
- Za krótkie sceny morderstw
- Zagmatwanie niektórych wątków

::OCENA FILMU::
?/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HALLOWEEN 2

 

31 października 1978 Haddonfield (i wszystko jasne). Druga część się zaczyna tak jak kończy pierwsza. Nasz doktor Loomis który, od początku zajmował się Michaelem Mayersem, podczas egzekucji na Laurien zastrzelił Michaela. Michael wypada przez balkon, lecz gdy Loomis zszedł na dół już go niebyło. Zaczynają się poszukiwania. Michael wziął udział w wypadku samochodowym (jako pieszy) ah ci kierowcy !!!! I spłonął (lecz to nie był on). Michael pożyczył od sąsiadki nóż jego ulubiony, i nispodobały mu się silikonowe cycki sąsiadki to wyciął je (pierwsza ofiara). Laurine trafi do szpital po przeprawie z Michaelem. Lecz Mayers szybko ją odnajduje ! Po godzinach wizyt spokojnie spaceruje po szpitalu (tempem patrolowym) i nikt go nie zauważa (hmmmmm). (druga ofiara) Strażnik szpitalny (Michael wybił mu młotkiem wszystkie głupie pomysły z głowy [ w dosłownym tego słowa znczeniu]). Gdy Laurine spokojnie sobie śpi, pielęgniarka zabawia się w saunie z jakimś kolesiem, chwila nieuwagi, koleś is dead przez uduszenie, a później pielęgniarka is dead przez poparzenie. Doktor Mixter miał bliskie spotkanie z Michaelem, znajduje go pielęgniarka ze strzykawką w oku. Michael zabija pielęgniarkę która znalazła Mixtera, dostała bezpłatne dotlenienie mózgu. Laurine przewidziała sytuacje i zdążyła się schować ale na jak długo ? A jej gach to już kretyn przewrócił się na kałuży krwi. Jak zwykle doktorek Loomis pojawia się w najbardziej odpowiedniej chwili ( ażeby uratować Laurine). Michael w pogoni za Loomisem i Laurine dochodzi do pokoiku w którym są zamknięci (drewniane drzwi to tak jakby ich nie było). Loomis z gunem bez naboi straszy Michaela a Laurine to trzeba zobaczyć strzela Michaelowi prosto w oczy, „trzeba to zobaczyć na własne oczy” jak wygląda maska Michaela po której płyną krwawe łzy (coś pięknego). Podczas gdy oślepiony Michael nic nie widzi Loomis odkręca gaz i zapala zapalnice i Michael płonie tak jak jego sobowtór na początku filmu. Panna Laurine zdążyła się schować i przeżyła.

Coś od siebie:

W tym filmie nienawidzę tego że: albo scenki morderstw są z krótkie, albo pokazane są same trupy. Film jednak nadrabia scenkami gdy z ciemnych zakamarków powoli wydobywa się biała maska Michaela. Kolejna rzecz której nie lubię (ale przebaczę i tym razem) Laurine ucieka przed Michaelem a on sobie spacerkiem idzie ( i zawsze jest o krok za nią ).

Jak Bóg mi da się spotkać z Carpenterem to się zapytam co za debil uśmierca bohaterów (Loomis pojawia się w 4 części, gdy już nie przeżył 2) a później pokazuje go z powrotem z lekko oparzoną twarzą no dajmy spokój. To samo z Laurine, w 4 części niby nie żyje a w H20 pojawia się i to jakaś odmłodzona. Dobra rada: nie oglądajcie kolejnych części Halloweena jako kontynuacje wcześniejszych. (bo stracicie dobra zabawę..........). [czemu Carpenter nie pomyślał o ich romansie]:D


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
LIKU
 

 
 ::GALERIA::