::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Halloween 3: Sezon Na Czarownice

::
REŻYSERIA::
Tommy Lee Wallace

::SCENARIUSZ::
Tommy Lee Wallace, Nigel Kneale

::MUZYKA::
John Carpenter, Alan Howarth
 
::ROK::
1982

::CZAS TRWANIA::
96 min.

::OBSADA::
Al Berry
Nancy Kyes
Ralph Strait
Dan O'Herlihy

::PLUSY::
+ Efekty specjalne i gra aktorska
+ Atmosfera grozy i tajemniczości
+ Niesamowity klimat
+ Halloween


::MINUSY::
- Widać niedopracowanie w niektórych scenach
- Dobijająca muzyka
- Brak Micheala

::OCENA FILMU::
7/10

 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HALLOWEEN 3: SEASON OF THE WITCH

 

Halloween – jest to seria filmów grozy o „Sądzie ostatecznym”, który zawsze przypada 31 października czyli w święto halloween. Jest to dzień przepełniony zarówno śmiercią jak i świętem dzieci, w którym to one chodzą od domu do domu zbierając słodycze mówiąc : „słodycze albo psikus”. Ludzie dają zawsze słodycze.

Halloween 3 jest nietypową częścią, gdyż nie ujrzymy tu postaci Michaela Myersa, znanego nam z „Halloween” czy „Halloween 2”.

Trwają przygotowania do święta, dzieci wykupują jeszcze ostatnie maski na wieczór. Człowiek, który je sprzedaje trafia do szpitala z jedną z nich i gdy słyszy reklamę masek, ostrzega ludzi przed śmiercią, lecz każdy myśli, że to tylko majaczenie starca. W nocy inny mężczyzna przychodzi do szpitala i zabija go wsadzając mu palce w oczy i ucieka do samochodu podpalając się. Lekarz, który miał obecnie dyżur nie pojmuje co się stało na jego oddziale i postanawia wraz z córką zabitego mężczyzny dowiedzieć się jaka jest prawda. Trafiają do miasteczka, gdzie produkowane są maski, jest on bardzo dziwne, pełne niezrozumiałych rzeczy i zjawisk. Znikają ciekawscy i gaduły. Trop jednak prowadzi do fabryki masek, gdzie poznajemy całą prawdę…

Film wyprodukowany przez Tommy Lee Wallace, w 1982 roku. Muszę tu zarzucić jedną rzecz, którą zauważyłam i mi się nie spodobała tzn. scenę, w której mężczyzna sam się podpala. Widzimy tu, że to nie człowiek się podpala tylko lalka – robot. Chodzi mi o to, że mogłoby tu nie być aż takiego zbliżenia, wydaje mi się, że ten moment jest źle zrobiony. Muzyczka, którą słyszymy przez cały film z czasem człowieka dobija, sama chętnie zmieniłabym tu kanał. Aż nieprawdopodobne jest, że za pomocą maski i obrazu w telewizorze może z człowieka wyjść wąż np. grzechotnik ( jak to widać w scenie ), wydaje mi się, że te sceny są przesadzone, gdyż jest to niemożliwe. Producenci być może myśleli, że bez Myersa film będzie równie udany, jednak posiada inny klimat i brak tej postaci sprawia, że to nie jest ten sam film z tej serii.

Nie da się zamienić seryjnego mordercy robotami, traci to na wartości. Efekty specjalne dobre, chodzi tu o momenty, gdy promień lasera topi i zniekształca kobiecie głowę oraz urwanie mężczyźnie, stróżowi głowy przez roboty. Są to dosyć nieprzyjemne sceny. Muzyka dalece odbiega od oryginalnego „Halloween”, ta reklamóweczka z telewizji nie ma się co równać ze ścieżką serii. Jest jej również stanowczo za mało, są momenty, w których brakuje muzyki by odzwierciedliła nam napięcie panujące w filmie. Ogólnie atmosfera panująca w filmie, czyli małe miasteczko kontrolowane przez jednego człowieka, któremu nikt nie może się przeciwstawić bo zginie jest dobra, lecz niestety nie do tej serii. Tego filmu w ogóle nie postawiłabym na jednej półce z resztą „Halloween”, ponieważ jak dla mnie film ten jest dalece odległy, nie można go połączyć z resztą filmów, bo niby czym. Gra aktorów dobra, możemy tu zobaczyć : Al Berry, Nancy Kyes, Ralph Strait, Dan O’Herlihy, Michael Curie, Tom Atkins i innych. Na miejscu producentów jeszcze raz nakręciłabym „Halloween 3”, ale tym razem z Myersem, bo to jest dobre rozwiązanie. Gdyby nie był podpisany pod tą serię może odniósł by jakiś większy sukces, a tak jest on porażką.

„Sąd ostateczny”- chodzi tu głównie o to, że wszyscy powinni zginąć, taki ma być zamiar filmu, ale zawsze znajdzie się osoba bądź osoby, które przeżyją.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
MAWET
 

 
 ::GALERIA::