::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Halloween 5: Zemsta Michaela Myersa

::
REŻYSERIA::
Dominique Othenin-Girard

::SCENARIUSZ::
Shem Bitterman, Michael Jacobs, Dominique Othenin-Girard

::MUZYKA::
John Carpenter, Alan Howarth
 
::ROK::
1989

::CZAS TRWANIA::
96 min.

::OBSADA::
Matthew Walker
Jonathan Chapin
Donald Pleasence
Danielle Harris

::PLUSY::
+ Dobry początek
+ Muzyka, efekty specjalne, aktorstwo
+ Jedna z lepszych części


::MINUSY::
- Mniej straszny od poprzedników

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HALLOWEEN 5: THE REVENGE OF MICHEAL MYERS

 

Michael zostaje ciężko ranny podczas obławy, która była zorganizowana przez Loomisa i ludzi szeryfa. Chroni się u miejscowego wieśniaka, który nic nie podejrzewa, że ranny człowiek to seryjny morderca. Gdy już Myers dochodzi do siebie, jego siostrzenica wyczuwa, że nadchodzi niebezpieczeństwo. Jamie wraz z Loomisem muszą ponownie stawić czoła Michealowi, który nie podda się do póki nie zginie jego cała rodzina. A to wszystko dzieje się w Halloween...

Czwarta część "Halloween" kończy się tak jak zaczyna piąta. Po nieudanym zamachu na życie Myersa, Micheal ucieka i schrania się w chacie biednego wieśniaka. Tam zostaje opatrzony, i czeka na kolejne Halloween, by zemścić się ponownie. Piąta część zaskakuje nas już od samego początku, Micheal nie obija się, lecz zaczyna działać. Jego siostrzenica - Jamie, ma związane z nim wizje, które pomagają Loomisowi i ludziom szeryfa, w ponownym dojściu go Myersa. Zaskakujące jest to, że wpakowali w niego kilka magazynków, a on dalej żył. Szybko się z tego otrząsnął i dalej zaczął zabijać.

Muzyka w tym filmie pełni największą rolę, dyktuje tempo akcji, które jest czasami nieźle zaskakujące. Ludzie od efektów specjalnych musieli się nieźle napracować nad nimi. W niektóre sceny były tak zrobione, że bez dodatków nie były by w ogóle zrealizowane. Gra aktorska stoi na dobrym poziomie. Jedną z lepszych ról zagrała mała dziewczynka - Danielle Harris. Nie rozumiem tylko jednego faktu, dlaczego reżyser nie chciał zrobić jednej dłuższej części, tylko zrobił dwie. Myślę, że "Halloween 4" i "Halloween 5" jako całość dużo lepiej wypadły by na ekranie, niż osobne filmy. Aż rok trzeba było czekać, by ukazała się piąta część.

"Halloween 5" jest dokończeniem czwartej części. Dużo rzeczy tak jak w poprzedniej części filmu, stoi na dobrym poziomie. Jest to jedna z lepszych części, opowiadająca o Michealu Myersie. Film polecam wszystkim, którzy jeszcze go nie widzieli i zagorzałym fanom "Halloween".


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::