::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Halloween: Dwadzieścia Lat Później

::
REŻYSERIA::
Steve Miner

::SCENARIUSZ::
Robert Zappia

::MUZYKA::
Marco Beltrami, John Ottman,
John Carpenter

 
::ROK::
1998

::CZAS TRWANIA::
83 min.

::OBSADA::
Jamie Lee Curtis
Adam Arkin
Josh Hartnett
Michelle Williams

::PLUSY::
+ Muzyka oraz efekty dźwiękowe
+ Końcówka filmu
+ Efekty specjalne


::MINUSY::
- Nudny początek
- Nic nowego

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


HALLOWEEN H20

 

Po śmierci Lomisa, Michael Myers powraca, by dokończyć swoje dzieło. Chce zabić ostatniego członka swojej rodziny. W dzień przed Halloween Micheal dociera do asystentki Loomisa, przed zabiciem której zabiera akta swojej siostry. Dzień później Laura - siostra Myersa, przeżywa ponownie koszmar jaki ją spotkał dwadzieścia lat wcześniej...

Jest to już siódma część znakomitej serii "Halloween", której głównym bohaterem jest seryjny morderca, nie czujący skrupułów przed zabijaniem, nawet swoich bliskich. Tym razem czas akcji przesuwa się o dwadzieścia lat do przodu. Wszyscy, którzy walczyli z Michealem, umarli albo zginęli. Myersowi została tylko jego siostra Laura, którą chce zabić, aby dokończyć dzieło swojego życia.

Akcja filmu jest bardzo zróżnicowana, ponieważ początek "Halloween: H20" obfituje w nudne sceny typowe dla melodramatu, a dopiero ostatnie trzydzieści minut przepełnione jest morderstwami. Całą akcję podkręca niezła muzyka, która sprawia, że film ogląda się świetnie, czasami można się nawet wystraszyć. Większość aktorów podeszła profesjonalnie do swoich ról. Najlepszą kreację odegrała Jamie Lee Curtis, która dzięki roli w pierwszej części osiągnęła niebywały rozgłos i właśnie od tego filmu, jej popularność niesamowicie wzrosła. Efekty specjalne jak w każdej części stoją na dobrym poziomie.

Po oglądnięciu sześciu poprzednich części, oprócz trzeciej, można się przyzwyczaić, że Micheal Myers ginie, a później powraca jak nowo narodzony. Najdziwniejsze jest to, że ta część nic nowego nie wnosi, wszystko to co tutaj zobaczymy, już było.

"Halloween: H20" nie jest najlepszą, ani najgorszą częścią, stoi ona po środku wśród hierarchii najlepszych części. Gra aktorów, muzyka, i efekty specjalne, jak przystało na dobry horror stoją na dobrym poziomie. Film ten polecam miłośnikom całej serii, i wszystkim tym, którzy jeszcze go nie widzieli.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD
 
 


AUTOR:
PASTOR
 

 
 ::GALERIA::